GeriAvrupa Bebeği kaçırılan çifte hastaneden tuhaf açıklama: İlk kez başımıza geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebeği kaçırılan çifte hastaneden tuhaf açıklama: İlk kez başımıza geliyor

Bebeği kaçırılan çifte hastaneden tuhaf açıklama: İlk kez başımıza geliyor
refid:27928225 ilişkili resim dosyası

Stuttgart Robert Bosch Hastanesi’nde önceki gün bir Türk ailenin yeni doğan bebeğinin kaçırılması ve daha sonra bulunmasının ardından hastanelerin ne kadar güvenli olduğu tartışması başladı. Dışarıdan herhangi birinin hastaneye girip oradan bir bebeği alıp rahatça dışarı çıkabilmesi vatandaşları tedirgin etti. Emniyetten ve hastaneden, bebeği kaçırılan ailenin yakınlarına böyle bir durumla ‘ilk defa’ karşılaşıldığı açıklaması yapıldı.

Bazı vatandaşlarca skandal olarak nitelendirilen olayla ilgili emniyetten ve hastaneden, bebeği kaçırılan ailenin yakınlarına böyle bir durumla ‘ilk defa’ karşılaşıldığı açıklaması yapıldığı öğrenildi. Bebeği kaçırılan ailenin avukatı Macit Karaahmetoğlu olayla ilgili araştırmaların devam ettiğini dile getirdi.

Kasım ayında Offenbach’ta taciz edilen iki genç kızı korumak istediği için şiddete maruz kalan ve hayatını kaybeden Tuğçe’nin davasını da yürüten avukat Karaahmetoğlu, her şeyden önce ailenin yeniden bebeğine kavuşmasının sevindirici olduğunu dile getirdi. Bundan sonraki süreçle ilgili de bilgi veren avukat Karaahmetoğlu şunları söyledi: “Bebeği kaçırılan aile, yeni doğan bebeklerinin 7 saat boyunca kayıp olmasının şokunu yaşıyor. Müvekkilim, bundan sonra hiçbir ailenin bu tür olayların yaşamamasını istiyor. Bu nedenle bu olayın aydınlatılması için çalışıyoruz. Bu zamanda bir hastaneden herhangi birinin girip bir bebeği kaçırması nasıl mümkün olabilir? Müvekkilim hastane yetkililerinden yaşanan bu olaydan dolayı bir özür bekliyor.” dedşç

Kendisinin öncelikle hastanede güvenlik konusunda açıklar olup olmadığını kontrol edeceğini, bundan sonraki duruma göre hukuki süreci değerlendireceğini ifade eden avukat Macit Karaahmetoğlu kapsamlı bir araştırma olacağından şimdiden sürecin seyri ile ilgili bir şey söylenemeyeceğini belirtti.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturmadan sonra açılacak davada bebeği kaçırılan aile de müdahil olacak. Önceki gün yaşanan olayda, çocuğun kaçırılmasının duyulduğu andan itibaren 60 kişilik polis ekibi geniş çaplı araştırmaya başladı. Hastanede ve çevresinde yapılan ilk arama çalışmaları olumsuz sonuçlandı. Daha sonra emniyete ihbarda bulunan bir kişi, psikolojik sorunları olan bir akrabasının kendisini arayarak, çocuk sahibi olduğunu ve kendisinden yardım talep ettiğini söyledi. İhbarda bulunan kişi, akrabasının hamile olmadığını ve psikolojik sorunları olmasından dolayı durumu şüpheli bulduğunu ifade etti.

Bunun üzerine söz konusu çocuğun hastaneden kaçırılan Türk ailenin bebeği olduğu anlaşıldı. Emniyet yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, şüpheli kişinin evine yapılan operasyonla hastaneden kaçırılan bebek bulundu ve ailesine sağ salim teslim edildi. Bebeği kaçırdığı iddia edilen kişi ise emniyette verdiği ilk ifadesinde olayı hatırlamadığını ve sabah uyandığında bebeği yanında bulduğunu belirtti. Söz konusu kişi Stuttgart’ta bir Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin Psikiyatri Ünitesi'nde gözetim altında tutuluyor.

Bebeği kaçırılan çifte hastaneden tuhaf açıklama: İlk kez başımıza geliyor


Yorumları Göster
Yorumları Gizle