GeriAvrupa Batı Avrupa seçimleri kıskanarak izledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Batı Avrupa seçimleri kıskanarak izledi

Batı Avrupa seçimleri kıskanarak izledi

Macaristan iktidar partisi Fidesz (Macar Yurttaş Birliği) Genel Başkan Yardımcısı Szilard Nemeth, Batı Avrupa’nın Türkiye’deki seçimleri kısnarak izlediğini söyledi.

KATILDIĞI bir televizyon programında konuşan Fidesz Genel Başkan Yardımcısı Nemeth, Türkiye’deki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin güvenilir bir NATO ülkesi olduğunu ve düzenlenen seçimlerin Avrupa demokrasisine uygun olarak gerçekleştiğini belirten Nemeth, “Batı Avrupa’da benzer sonuçları elde edemeyenler bu sonucu kıskanarak, burun kıvırarak izliyorlar. Bizde de benzer sonuçlar ortaya çıkmıştı. Çünkü bir yerde işler kendi mecrasında ilerlerse bu insanlar tarafından destekleniyor” diye konuştu.
Türkiye’deki seçimlere rekor bir katılımın olduğunu ifade eden Nemeth, en fazla oy alan iki aday arasında yüzde 20’lik bir farkın olduğuna da dikkati çekti.
Seçimlerin ardından, Avrupa Birliği liderleri arasında ilk olarak Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçim başarısından dolayı tebrik etmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle