GeriAvrupa Başpiskopos sapık çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başpiskopos sapık çıktı

Başpiskopos sapık çıktı
refid:27080182 ilişkili resim dosyası

Dominik Cumhuriyeti Katolik Başpiskoposu Josef Wesolowski'nin,yıllarca çocuklara tecavüz ettiği ortaya çıktı.

Focus dergisinde yer alan bir habere göre çocukların fakirliklerinden yararlanan başpiskoposun, sara hastası bir çocuğa bile tecavüz ettikten sonra karşılık olarak ilaç parasını ödediği iddia edildi.

Vatikan’ın Dominik Cumhuriyeti Temsilcisi ve diplomat kabul edilen Başpiskopos Wesolowski, iddiaya göre 2008 ile 2013 yılları arasında en az 7 çocuğa kiliseye ait mekanlarda tecavüz etti.

Vatikan, olayın ortaya çıkması ile merkeze aldığı 66 yaşındaki Başpiskopos Josef Wesolowski’yi görevden uzaklaştırdı, 2014 Haziran’ında da tüm unvanlarını iptal etti.

San Domingo’da sahilde bir rezidansta oturan başpiskoposu ada halkı “İtalyan” diye adlandırırken, o kendini “Josie” olarak tanıtıyor ve kurbanlarını ayakkabı boyacısı gençler arasından seçiyordu.

Önce ayakkabılarını boyatan “Josie”, gençlere çırılçıplak yüzmeleri karşılığı 10 dolar veriyordu. Gençler yüzerken kendi kendini tatmin eden Başpiskopos, bazen daha fazla ödeyip, daha fazla aktif aksiyon istiyordu.

Hakkındaki dava süren eski başpiskoposu karar çıktığında 12 yıla kadar hapis ve 200 bin dolara kadar para cezası bekliyor. Eski başpiskoposa kendi ülkesi olan Polonya’da da dava açılırken, Vatikan iadesini kesinlikle reddediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle