GeriAvrupa Berlin'de bombalı saldırı ile ilgili sıcak gelişme
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlin'de bombalı saldırı ile ilgili sıcak gelişme

Berlin'de bombalı saldırı ile ilgili sıcak gelişme

Almanya'nın başkenti Berlin’de 15 Mart sabahı saat 07.50 civarında seyir halindeki otomobilde meydana gelen patlamada sürücü Mesut Ter yaşamını yitirdi.

Almanya'nın başkenti Berlin’de 15 Mart'ta uyuşturucudan sabıkalı Mesut Ter, arabasına konan bombayla öldürüldü.

Berlinde bombalı saldırı ile ilgili sıcak gelişme


Yaklaşık bir aydır soruşturma yürüten polis, bombalı suikastı aydınlatacak önemli bir delile ulaştı.

Bombanın patladığı saatlerde yakındaki bir binanın üzerinde muhtemelen patlamayı görüntüleyen kimliği belirsiz bir kişinin fotoğrafına ulaştı.

Meçhul kişi 43 yaşındaki Mesut Ter'in arabasının havaya uçtuğu sırada çatıda görüntü çektiğinden yola çıkan polis, 30 yaşlarındaki meçhul kişiye ulaşmak için halktan yardım istedi.Kot pantolonlu, üzerinde koyu renk mont bulunan beyaz spor ayakkabılı kişinin kimliğini tespit etmek için, bu kişiyi tanıyanların bilgi vermesini isteyen polis “Meçhul kişi patlama sırasında yakındaki bir binanın çatısında görüntü alınırken fotoğraflanıyor.

Berlinde bombalı saldırı ile ilgili sıcak gelişme

Bu kişiyi tanıyanlar 030-46 64 01 11 numaralı telefona veya en yakın karakola bilgi versin” çağrısında bulundu.

Hatırlanacağı üzere 43 yaşındaki Bursa doğumlu Mesut Ter, Bismarck Caddesi üzerinde arabasına konan bombanın patlaması sonucu 15 Mart sabahı yaşamını yitirmişti.

Mesut Ter'in Rus mafyasıyla ilişkisi olduğu ileri sürülmüş ve uyuşturucu ticareti yaparken Polonya'da hapis yattığı belirlenmişti. Polis, cinayetin mafya hesaplaşması ve uyuşturucu anlaşmazlığından kaynaklandığından şüpheleniyor. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle