Başı belaya girmesin diye ölümünü seyretti

CİHAN
14.09.2014 - 17:59 | Son Güncelleme:

Mersin’de bir süre önce Almanya’dan dönüş yapan Ergün Yılmaz (40) isimli şahsın cesedi otomobilinin önünde bulundu.

Olay yerinin hemen yanındaki inşaatın bekçisinin gece yarısı otomobilinden inen ve yerde kıvranmaya başlayan Yılmaz’ı gördüğü halde sarhoş sanıp başının belayı girmesinden korktuğu için dokunmadığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre gece yarısı B WI 210 Almanya plakalı otomobili ile Yenişehir İlçesi Güvenevler Mahallesi 1927 Sokak üzerine gelen Ergün Yılmaz otomobilinden indi. Uzun süre yerde kıvranan Yılmaz daha sonra hayatını kaybetti. Otomobilin ön sol lastiğinin patlak ve tamponunun kaza sonrası kırıldığı görüldü. Söz konusu adresteki bir inşaatta bekçilik yapan M.K.’nin ise olayı bizzat gördüğü ortaya çıktı.

Olayı anlatan inşaat bekçisi M.K. şahsın gece saat 03’te geldiğini ve sabah saat 05’i çeyrek geçeye kadar ses yaptığını söyledi. Kendisinin alkoliktir diye aldırış etmediğini anlatan M.K. “O taraflı olmadım. Burada sarhoşlarla çok uğraşıyoruz. Başım ağrıyor. Aldırış etmeyince ondan sonra bir baktım sabah 08.00’de yüz üstü hala yatıyor. Ama arabası açık olunca kimse bir şeyler almasın diye etrafında sabaha kadar döndüm. Ondan sonra sabahleyin polisi aradım geldiler. Sarhoş diye başım belaya girer diye korktum. Canımı acıtıyorlar başımı ağrıtıyorlar” diye konuştu.

İncelemeler sırasında polislerden biri şahsın telefonunu arayan eşine öldüğünü söyleyemedi. Polis memuru eşine önce hastaneye sonra ise polis merkezine gelmesini söyledi.
Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından ceset otopsi yapılmak üzere Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Şahsın kesin ölüm nedeninin yapılan otopsi sonrası belirleneceği öğrenildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı