GeriAvrupa Başbakan Davutoğlu Berlin temaslarına başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Davutoğlu Berlin temaslarına başladı

Başbakan Davutoğlu Berlin temaslarına başladı
refid:27947376 ilişkili resim dosyası

PARİS'ten dün akşam Berlin'e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk görüşmesini de dün gerçekleştirdi

Bugün sabah da Berlin programını sürdürdü. Dün Almanya saatiyle 21.30'da Berlin'de kaldığı Ritz Carlton Otel'ine gelen Davutoğlu'nu aralarında MÜSİAD üyelerinin de bulunduğu dernek temsilcileri karşıladı. Otel'de dün akşam bazı dernek temsilcileriyle kısa bir görüşme de yapan Davutoğlu, dernek temsilcilerine bahar aylarında tekrar Almanya'yı ziyaret edeceğini söyledi.

Başbakan Davutoğlu Berlin temaslarına başladı


Davutoğlu, Almanya ziyaretlerinde Haziran ayında yapılacak seçimler öncesinde vatandaşlara hitap edecek.

MERKEL ile SAAT 12.00'DE

Davutoğlu, kaldığı otelde bugün de Avrupa Türk Demokratlar Birliği, MÜSİAD, Milli Görüş ve bazı spor kulüplerinin temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. Ardından Berlin'de Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nin ziyaret etti.

Davutoğlu buradan ayrıldıktan sonra da Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Federal Başbakanlık binasında buluşacak. İki başbakanın görüşmesinde ağırlıklı olarak Suriye'deki savaş, terörle mücadelede işbirliği, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik süreci ve son zamanlarda Almanya'da yaptığı gösterilerle gündeme gelen İslam karşıtı Pegida hareketi görüşülecek.

Başbakan Davutoğlu, Körber Vakfı'nda bir konuşma yapacak. Saat 18'de de Türklerin yoğun yaşadığı Kreuzberg semtinde bulunan 3 bin kapasiteli salonda vatandaşlarla buluşacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle