GeriAvrupa Banka değiştirmek artık daha kolay olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Banka değiştirmek artık daha kolay olacak

Banka değiştirmek artık daha kolay olacak

İngiltere’de faiz oranlarını düşüren ya da hesap giderlerini artıran bankaların müşterileri kendileri için daha uygun olan rakip bir bankaya transfer olmaya yardım etmeye zorlayacak yeni bir sistem yürürlüğe giriyor.

Uzmanlar, yeni düzenlemeden internet bankacılığında büyük problemler yaşayan, bazı şubelerini kapatan ya da müşterileri ile kişisel problemler yaşayan bankaların da etkileneceğini ve onların da müşterilerine “başka bir bankaya transfer olmaları durumunda daha iyi hizmet alabileceklerini” söylemeye zorlanacağı belirtildi. 

Times gazetesinin ele geçirdiği Competition and Markets Authority (Rekabet ve Piyasalar Yetkili Makamı)’na ait bir raporda  yeni düzenlemenin sektörde müşterilere sunulan seçeneklerin artırılması ve rekabetin körüklenmesi için tasarlandığı belirtildi. 

İngiltere’de banka müşterilerinin neredeyse beşte ikisinin 20 yıldan beri aynı kişisel banka hesabını kullandığı ve bu kişilerden sadece %3’ünün son bir yıl içinde banka değiştirdiği biliniyor.

İngiltere hükümeti ve yetkili kurumlar bir süredir bankaların müşterilerine daha adil bir hizmet vermesini ve sağlıklı bir rekabet ortamı içinde faaliyet göstermesini sağlamak için düzenlemelerde bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle