Balkanlar'da 'Sanatın Sesi' sergisi

Eyüp SALİH / OHRİ ( DHA )
05.07.2015 - 13:09 | Son Güncelleme:

Makedonya'nın turistik şehri Ohri'de Türk sanatçıların düzenledikleri Balkanlar'da Sanatın Sesi resim sergisine ilgi büyüktü.

Türkiye'nin farklı yerlerinden İstanbul, Kütahya, Ankara, Eskişehir, İzmir, Mersin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen sanatçılar farklı sanatsal deneyimlerini sanatseverlerle paylaştılar. Türkiye'den bir sanat sesi getirdiler.

Ressam Kani Kaya, 2014 yılında Kosova'da yaptıkları Uluslararası Balkan Kültür ve Sanat etkinliğinin ikincisini Ohri'de yaptıklarını söyledi. Kaya, çalışmalarını geleneksel hale getirmek istediklerini, Türkiye ile tarihi bağları olan Balkanlar arasında kültür-sanat anlamında yakınlaşma, buradaki sanat arkadaşlarıyla daha iyi diyaloglar kurmak ve bırakılan kültürümüzü daha iyi tanımak amacıyla yapılan bir etkinlik olduğunu ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılan Sanatçı Gülsün Karadayı, çalıştaya katıldığından kendini çok şanslı hissettiğini, çalıştaylarda birlikte paylaşmayı, sevmeyi, sanatın paylaşmasını öğrendiklerini söyledi.

Enver Yolcu da, Ohri'de sanat çalıştayının güzel geçtiğini ve Türkiye'deki sanatçıları tanıtma imkanı olduğunu söylerken, sergide farklı sanat anlayışlarının resimlere yansıdığını ifade etti.

Etiketler: Makedonya , sanat
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı