GeriAvrupa Bağımlılara ilaçsız ve ücretsiz tedavi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bağımlılara ilaçsız ve ücretsiz tedavi

Bağımlılara ilaçsız ve ücretsiz tedavi

Almanya’nın Duisburg kentinde Uyuşturucu ve Kumara Karşı Mücadele Merkezi (HFG) açıldı. Merkezde bağımlılara ilaçsız ve ücretsiz tedavi uygulanıyor.

HFG “Umutsuz değiliz, çaresiz değiliz, çünkü biz varız” sloganıyla hizmet verecek. Merkezin gönüllü çalışanlarından Dilber Güneş ve Abdullah Ateş, uyuşturucu ve kumarın herkesi tehdit ettiğini, özellikle gençleri hedef aldığını söyledi. Dilber Ateş, “Uyuşturucu ve kumar can alıyor, can acıtıyor. Aileleri paramparça ediyor. Beynimizi ve ruhumuzu elimizden alıyor. Ne yazık ki burada uyuşturucu ve kumar alışkanlığı gençlerimizi çok yakından tehdit ediyor. Bundan ötürü böyle bir merkez kuruldu. Biz de gönüllü olarak burada hizmet veriyoruz. Uzman bir ekip tarafından ilaçsız ve ücretsiz tedavi yapılıyor” dedi.

Bağımlılara ilaçsız ve ücretsiz tedavi

TİYATRO OYUNUYLA ANLATTILAR
Açılışta Anadolu Halk Sahnesi ve HFG çalışanlarının ortak hazırladığı bir tiyatro sergilendi. Oyunun birinci bölümünde kumar ve uyuşturucu bağımlısı iki erkek kardeşin annelerinin yaşadığı çaresizlik anlatıldı. İkinci bölümde ise çeşitli maddelerin insanları nasıl esir aldığı, ayrıca arkasındaki ticaret ve rüşvet ilişkileri anlatıldı.

Bağımlılara ilaçsız ve ücretsiz tedavi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle