GeriAvrupa Bad Bentheim’daki kreş sorununu DİTİB camisi çözdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bad Bentheim’daki kreş sorununu DİTİB camisi çözdü

Bad Bentheim’daki kreş sorununu DİTİB camisi çözdü

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaletindeki Bad Bentheim kentinde bulunan kreşlerdeki kapasite sorunu, şehirdeki cami sayesinde çözüldü.

BAD Bentheim Kamu Düzeni Dairesi Başkanı Heinz-Gerd Bökenfeld, Katolik St. Johannes Kreşi ve Çocuk Yuvası’na komşu olan DİTİB’e bağlı Bad Bentheim Camisi yetkililerine başvurarak yer konusunda destek istedi. Cami yetkililerinin bu talebe olumlu yanıt vermesi üzerine eski bir okul yerleşkesinde bulunan cami bahçesinde 35-40 çocuğun eğitim görebileceği bir konteynerin restore edilip hizmete sunulacağı belirtildi.
Cami Derneği Başkanı Hakkı Gümüşkuşak, 85 metrekarelik bir alana kurulan konteyneri belediyeye bir yıllığına tahsis ettiklerini ve bu jestin, şehir yöneticileri, kilise ve çevre sakinleri tarafından örnek bir davranış olarak karşılandığını ifade etti.

‘KOMŞULUK HAKKI BÜYÜKTÜR’
Dernek yöneticilerinden Hasan Topal da, “İslam’da komşuluk hakkı büyük önem arz etmektedir. Müslüman komşusu ile iyi geçinendir. Peygamber Efendimiz bile bizlere ‘Komşusu aç yatarken, tok olan bizden değildir’, diye vasiyette bulunmuştur. Ayrıca komşuluğun Türk kültüründe de ayrı bir yeri vardır” diye konuştu.
Bad Bentheim St. Johannes Katolik Kilisesi yönetiminden Martin Hofschröer ve papaz Hubertus Gellenbeck, bu örnek davranışından dolayı DİTİB’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Bad Bentheim Belediye Başkanı Volker Pannen ise gönderdiği mesajda, DİTİB derneği yetkililerine teşekkür etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle