GeriAvrupa Babasını öldüren eşini affetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babasını öldüren eşini affetti

Babasını öldüren eşini affetti
refid:27540594 ilişkili resim dosyası

Antalya'da babası Halis Çalçınar ile müşterisi Ahmet Altuntaş’ı öldüren eşi Özkan Ay hakkındaki şikayetini geri çeken Nazlı Ay, önceki duruşmalarda tartıştığı eşine bu kez gülümsemeyle karşılık verdi.

Antalya’da tartıştığı eşi Nazlı Ay’ın üçüncü kez evi terk etmesine sinirlenen Özkan Ay, 2 Ocak 2014 günü, kayınpederi kasap Halis Çalçınar’ın işyerine gitti. Ay, tartışma sonucu pompalı tüfekle ateş ederek Halis Çalçınar ile engel olmaya çalışan köfteci Ahmet Altuntaş’ı öldürdü, polise teslim oldu.

İki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Özkan Ay, ilk duruşmasında baldızı Özlem Çalçınar’a ve eşi Nazlı Ay’a ağır hakaretlerde bulunup olay çıkardı. Karşılıklı küfürleşmeye, duruşmadaki polisler ve mahkeme başkanı Faris Özsoy müdahale etti. İkinci duruşmada sanık kürsüsünü parçalayarak şikayetçilere saldırmaya çalışan Özkan Ay’a müdahale eden askerlerden biri elinden yaralandı. Özkan Ay, kendisini yere yatıran uzman çavuşun da sağ elini ısırdı.

"2 ADAM ÖLDÜRDÜM. BENİ CİDDİYE ALIN"
Üçüncü duruşmada ise eşi Nazlı Ay’a "İki adam öldürdüm ben. Beni ciddiye alın. Nazlı bizimkileri biliyorsun, dengesiz. Ağabeyini öldürtmek için bizimkiler iki kişi tuttu ve en fazla 15 gün içinde ağabeyin Emrah Çalçalar’ı öldürecekler. Sen çocuklarımı al ve ailemin yanına git. Biraz insan evladı ol" dedi. Nazlı Ay ve kardeşi Özlem Çalçınar, bu sözlere tepki gösterdi.

"BİRBİRLERİNE GÜLÜMSEDİLER"
Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 4’üncü duruşmaya tek başına gelen Nazlı Ay’a, ailesinden eşlik eden olmadı. Özkan Ay ise jandarmalar arasında sanık sandalyesine getirildi. Karı- koca gülümseyerek birbirine bakarken, mahkeme başkanı Faris Özsoy, Nazlı Ay’a bir diyeceği olup olmadığını sordu. Nazlı Ay, "Babamı ve Ahmet Altuntaş’ı öldüren eşim Özkan Ay hakkındaki şikayetimden vazgeçiyorum. Ben ailemin yanından ayrıldım ve eşimin ailesinin yanına taşındım. Çocuklarım için böyle bir karar verdim" dedi.

Nazlı Ay konuşurken Özkan Ay, eşini gülümseyerek izledi.

Duruşma bazı tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakların tamamlanması için 4 Aralık tarihine ertelendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle