GeriAvrupa Avustralya'da “Müslümanlar giremez” yazısına tepki
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avustralya'da “Müslümanlar giremez” yazısına tepki

Avustralya'da “Müslümanlar giremez” yazısına tepki
refid:27827706 ilişkili resim dosyası

Queensland eyaletinde bir kasabada restoran sahibinin güncel tabelaya “Özür dileriz Müslümanlar giremez” yazması tepki çekti.

Avustralya'nın Queensland eyaletinde bir kasabada restoran sahibinin güncel tabelaya “Özür dileriz Müslümanlar giremez” yazması tepkiyle karşılandı.

Longreach kasabasında Kartal Yuvası Bar ve Izgara adlı restoranın sahibi John Hawkes, iş yerinin önündeki günlük menülerin yer aldığı tabelaya, “2 bin sene önce Hazreti İsa suyu şaraba değiştirdiği için haber başlıklarına çıkmıştı. Gelenek devam ediyor, biz de parayı biraya çeviriyoruz. Özür dileriz, Müslümanlar giremez” yazdı.

Bu arada tabeladaki yazının fotoğrafını sosyal medyada paylaşan Helen Day, olayın duyulmasına sebep oldu.

TELEFONLAR DURMADI
Restoran sahibi Hawkes, olayın duyulmasından sonra yaklaşık 200 telefon aldığını belirterek, bunlardan bir kısmının tepki, diğerlerinin ise destek amaçlı olduğunu kaydetti.

Sosyal medyada tepki alacağını düşünmediği yazının tabelada 9 saat kaldığını dile getiren Hawkes, yazıyı ne amaçla yazdığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı.

"OLAY ÜZÜCÜ"
Yaklaşık 3 bin nüfusa sahip Longreach kasabası Belediye Başkanı Joe Awens ise söz konusu olayın üzücü olduğunu ifade ederek, “Longreach, her inanca, her ırka açık bir yer. Böyle bir şeyin çıkması şansız bir olay” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle