GeriAvrupa Avrupa'nın göbeğinde rehine krizi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa'nın göbeğinde rehine krizi

Avrupa'nın göbeğinde rehine krizi
refid:24731276 ilişkili resim dosyası

Avusturya'da başkent Viyana'nın 90 kilometre batısındaki Grosspriel'de üç kişiyi öldürmekle suçlanan silahlı saldırganın evine operasyon düzenlendi.

Polis Sözcüsü Johann Baumschlager, saldırganın elinde tüfekler, evinde de çok sayıda patlayıcı bulunduğunu açıkladı. Baumschlager, durumu "korkunç ve patlamaya hazır" olarak nitelendirdi.

Polis dün, 50 yaşlarının ortasında olduğu tahmin edilen bir kişinin yasadışı avlandığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçti.

Saldırgan, peşindeki polislere ateş ederek karışık verdi. Bir polis memuru yaralandı.

Yaralanan memura tıbbi müdahale yapılırken, saldırgan yine ateş açtı. Ambulans şoförü hayatını kaybetti ve bir başka polis memuru da yaralandı. Yaralanan ilk polis ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Saldırgan, bir polis memurunu rehin aldı ve bir de polis arabasına el koydu. Rehin aldığı polisle birlikte 60 kilometre ötedeki çiftliğine ulaşan saldırgan, rehin aldığı polis memurunu öldürdü.

Bunun üzerine polis, çiftliğin etrafını sardı. Polisin, evdeki patlayıcı durumunu tespit ederek, büyük bir operasyon düzenlemesi bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle