GeriAvrupa Audi’ye dizel faturası 1 milyar euroyu geçti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Audi’ye dizel faturası 1 milyar euroyu geçti

Audi’ye dizel faturası 1 milyar euroyu geçti

Audi’nin bu yılın üçüncü çeyreğindeki net karı, dizel skandalından dolayı aldığı ceza ve satışlardaki gerilemeden dolayı 1 milyar eurodan fazla eriyerek 110 milyon euroya düştü. Şirket geçen yıl 1 milyar 261 milyon euro kar etmişti.

ALMAN otomobil devi Audi’nin bu yılın üçüncü çeyreğinde net karı, geçen yıla göre yüzde 90’dan fazla düşerek sadece 110 milyon euro oldu. Şirketin geçen yılki karı 1 milyar 261 milyon euroydu.
Almanya otomotiv endüstrisinde yeni emisyon testi prosedürlerine uyumdaki güçlüklerden dolayı üçüncü çeyrekte üretimde de kayıplar yaşanmıştı.

Audi’ye dizel faturası 1 milyar euroyu geçti

800 MİLYON EURO CEZA
Münih Savcılığı, Audi AG tarafından üretilen veya dağıtılan bazı V6 ve V8 dizel araçlarındaki düzenleme gereksinimlerinden sapmalar görüldüğü gerekçesiyle idari bir karar alarak, Audi için toplamda 800 milyon euro para cezası öngörmüştü. Audi AG de bu cezayı ödemeyi kabul etmişti. Bünyesinde Volkswagen, Audi, Porsche, Bentley, Lamborghini, Seat, Skoda, Bugatti, Scania ve Man gibi markaları bulunan Volkswagen Grubu, uzun süre dizel emisyonu skandalıyla gündemi meşgul etmiş, ABD ve Alman makamlarına yüksek cezalar ödemiş ve milyonlarca aracını geri çağırmak zorunda kalmıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (31.10.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle