GeriAvrupa Aşırı sağcılar başbakanı da Chemnitz’te istemiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşırı sağcılar başbakanı da Chemnitz’te istemiyor

Aşırı sağcılar başbakanı da Chemnitz’te istemiyor

Chemnitz’te yabancı avına çıkan aşırı sağcılar, Saksonya Başbakanı Kretschmer’in polisin bundan sonra aşırılara çok sert davranacağını duyurmasının ardından gösterilerine devam edeceklerini açıkladı ve başbakanın kente gelmemesi çağrısı yaptı. 

CHEMNİTZ kentinin bağlı oldu Saksonya Eyaleti’nin Başbakanı Michael Kretschmer “Devlet önümüzdeki gün ve haftalarda özellikle Chemnitz'de şiddet kullanma tekelinin kendisinde olduğunu aşırılara göstermek zorunda. Biz Chemnitz'in tüm Almanya'dan aşırıların gövde gösterisi bölgesi olmasını engellemek zorundayız” dedi. Kretschmer, yarın Chemnitz’i ziyaret edip, kent sakinleriyle görüşecek. Aşırı sağcı Pro Chemnitz hareketi ise Kretschmer’in kente gelmemesi için karşı gösteri çağrısı yaptı.

Aşırı sağcılar başbakanı da Chemnitz’te istemiyor

‘KÖR BİR YABANCI DÜŞMANLIĞI’
Aşağı Saksonya İçişleri Bakanı Boris Pistorius da Chemnitz'de yaşanan olayların küçümsenmemesi uyarısında bulundu. Pistorius sosyal medya hesabında şunları yazdı: “Chemnitz'den gelen ürkütücü görüntüler tüm dünyaya çirkin bir Almanya görüntüsü sunuyor. Hitler selamı, sürek avı, şiddet, bunun üzüntü ve yasla ilgisi yok. Bu bir kin, kışkırtma ve kör bir yabancı düşmanlığı. Ülkemizde kör milliyetçiliğe, yabancı düşmanlığına yer yok. Bu çağrıyı ülkedeki tüm dürüst insanlardan, Federal İçişleri Bakanı ve tüm sorumlulardan bekliyorum.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle