GeriAvrupa Aşırı sağcı UKIP’te taciz skandalı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşırı sağcı UKIP’te taciz skandalı

Aşırı sağcı UKIP’te taciz skandalı
refid:27744628 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin aşırı sağcı partisi UKIP’in en ünlü yüzlerinden Natasha Bolter, cinsel tacize uğradığı gerekçesiyle istifa ettiğini açıkladı.

Bolter, partinin milletvekili adaylarını seçmekten sorumlu olan Genel Sekreteri Roger Bird’ün Londra’daki bir kulüpte onu taciz ettiğini söyledi.

Bird ile milletvekilli adaylığını konuşmak için bir araya geldiğini söyleyen Bolter, “Bird görüşmeye akşam özel bir kulüpte devam etmek istediğini söyledi. Kulübe gittiğimizde bir siyasetçi olarak neler önerdiğimle hiç ilgilenmediğini fark ettim. Beni kulübün bilardo odasına götürdü ve beni çok çekici bulduğunu söyleyip o gece onunla ede dönmek isteyip istemediğimi sordu” dedi.

UKIP iddialar üzerine Roger Bird’ü görevden uzaklaştırdıklarını açıklarken, Bird taciz iddialarını reddetti ve “Bolter ile bir ilişki yaşadığını” söyledi. Bolter ise aralarında duygusal ya da cinsel hiç bir ilişki olmadığı konusunda ısrar etti. Bolter partide yaşadığı tek problemin Bird olmadığını, sürekli başka üyelerin de ırkçı ve seksit yorumlarına maruz kaldığını da söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle