GeriAvrupa Aşırı sağcı partiden bir kışkırtma daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aşırı sağcı partiden bir kışkırtma daha

Aşırı sağcı partiden bir kışkırtma daha

Almanya’da göçmen ve yabancı karşıtı aşırı sağcı parti AfD’den yeni bir kışkırtma... Türklere ve Müslümanlara nefret kustuğu ‘Almanya Kendini Yok Ediyor’ adlı kitabıyla büyük tepki çeken SPD’li eski politikacı Thilo Sarrazin, AfD’nin daveti üzerine Federal Meclis’te konuşacak.

BILD gazetesinin haberine göre Thilo Sarrazin’i, Meclis Ulaştırma Komisyonu’nda konuşma yapması için AfD’nin ulaştırma politikaları sözcüsü Dirk Spaniel davet etti. Yeşillerli Cem Özdemir’in başkanı olduğu Ulaştırma Komisyonu’nun konusu, tartışmalı Stuttgart tren istasyonu Stuttgart 21 projesi. Thilo Sarrazin komisyonda Stuttgart 21 projesindeki maliyet patlaması üzerine konuşacak. 

Aşırı sağcı partiden bir kışkırtma daha

AfD milletvekilliği öncesinde Daimler şirketinde mühendis ve yönetici olarak görev yapan AfD’li Dirk Spaniel, Thilo Sarrazin’i niçin çağırdıkları sorusuna, “Stuttgart 21 projesindeki maliyet patlaması üzerine bir uzman aradık. Aklımıza Thilo Sarrazin geldi” cevabını verdi.
Spaniel ve Sarrazin birbirlerini eskiden beri tanıyor. Sarrazin, Alman Merkez Bankası eski yöneticisi ve daha önce Maliye Bakanlığı’nda ulaştırma maliyetleri bölümünde çalıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle