GeriAvrupa Artan rekabet Lufthansa’nın kâr hedefini düşürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Artan rekabet Lufthansa’nın kâr hedefini düşürdü

Artan rekabet Lufthansa’nın kâr hedefini düşürdü

Alman Lufthansa Grup, Avrupa’da genelinde hava yolu şirketleri arasında artan rekabetten dolayı bu yıl için kar hedefini düşürdüğünü bildirdi.

ALMAN Havayolu şirketi Lufthansa’dan yapılan açıklamada, Avrupa genelinde özellikle düşük maliyetli hava yolu şirketleri arasında artan rekabet sebebiyle bu yıl için kar hedeflerini aşağı yönlü revize etti denildi. Daha önce, bu yıl için 2.4-3 milyar Euro arasında faiz ve vergi öncesi kar hedefleyen şirket, bunu 2-2.4 milyar Euro arasına düşürdü.

ŞİRKET HİSSELERİ YÜZDE 10’DAN FAZLA DÜŞTÜ
Avrupa’nın kısa mesafeli uçuş pazarındaki getirinin, pazar paylarını artırmak için önemli kayıpları kabul etmeye istekli taşıyıcıların neden olduğu sürekli kapasite artışlarından etkilendiğini belirtildiği açıklamada, “Bu, Network Airlines ve Eurowings’deki kar üzerinde baskı oluşturuyor. Her ikisi de, karlılığı korumaya odaklanırken, aynı zamanda önde gelen pazar konumlarını aktif bir şekilde savunmaya devam edecek” ifadesine yer verildi. Lufthansa Grup, Avrupa pazarının bu yıl sonuna kadar zorlayıcı kalmasını beklendiğini de bildirdi. Öte yandan, revizyon açıklamasının ardından şirket hisseleri borsada yüzde 10’dan fazla değer kaybetti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle