GeriAvrupa Apple 'kırmızı'ya büründü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple 'kırmızı'ya büründü

Apple 'kırmızı'ya büründü
refid:27698721 ilişkili resim dosyası

Apple, AIDS hastalığına karşı verdiği mücadeleyi Apple Store'lara taşıdı. Tüm Apple mağazalarını (RED) kampanyasına dahil ederek desteğini göstermiş oldu.

Uzun yıllardır (PRODUCT)RED kategorisinde satışa sunduğu ürünler ile (RED) organizasyonunun Afrika'da AIDS hastalığına karşı verdiği mücadeleye destekte bulunan Apple, bu sene 1 Aralık Dünya AIDS Günü'nde bu desteğini mağazalarına taşıdı.

Aralarında ülkemizde yer alan Apple Store'ların da bulunduğu tüm Apple Store'larda yapılan düzenleme ile mağazalar adeta kırmızıya büründü. Yürütülen farkındalık kampanyası çerçevesinde mağazalarda bulunan Apple logoları kırmızı renge döndürülürken, mağaza çalışanları Dünya AIDS Günü'ne özel kırmızı renkli T-Shirt giydiler.

Satılan her üründen AIDS'e destek

(PRODUCT)RED ailesi altında yer alan kırmızı renkli ürünler ile AIDS'e karşı verilen savaşa bugüne kadar 70 milyon doların üstünde katkıda bulunan Apple, 1 Aralık Dünya AIDS Günü'nde sadece (PRODUCT)RED ürünler ile değil, dünya çapında yer alan tüm Apple mağazaları ve Apple Online Store'dan satılan tüm ürünlerden elde edilen gelirler ile (RED) organizasyonuna katkıda bulundu.

Kampanya App Store'da devam ediyor

İlk defa bu sene (RED) kampanyasına App Store'u da dahil eden Apple, sizlerle daha önce de paylaştığımız gibi 24 Kasım'dan itibaren 25 uygulamanın özel içerikler ile katılımıyla bir kampanya düzenlemişti.

Bu kampanya kapsamında uygulamalar, AIDS farkındalığı yaratmak için logoları da dahil olmak üzere tüm tasarımlarını kırmızı ağırlıklı hale getirerek, uygulama için satın alma ile sundukları özel içeriklerden elde edilen gelirleri de (RED) organizasyonuna bağışlıyorlar. Shıftdelete'in haberini göre, kampanya 7 Aralık tarihine kadar devam edecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle