GeriAvrupa Amsterdam Belediye Başkanı Halseme: Burka yasağını uygulamayı düşünmüyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amsterdam Belediye Başkanı Halseme: Burka yasağını uygulamayı düşünmüyorum

Amsterdam Belediye Başkanı Halseme: Burka yasağını uygulamayı düşünmüyorum

Hollanda Senato’sunun onayladığı Burka yasağına tepki gösteren Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema, “Amsterdam’da burka yasağını uygulamayı düşünmüyorum” dedi.

Amsterdam Belediye Başkanı Halseme: Burka yasağını uygulamayı düşünmüyorumHOLLANDA’nın başkenti Amsterdam’ın Belediye Başkanı Femke Halsema, katıldığı ‘gençlik ve güvenlik’ konulu program sonrası basına açıklamalarda bulundu. Hollanda Senato’sunun 5 ay önce kabul ettiği Burka yasağını değerlendiren Halsema, “Amsterdam’da burka yasağını uygulamayı düşünmüyorum” dedi. Giydiği kıyafet sebebiyle eleştirilmenin yanlış olduğunu belirten Halsema, şöyle dedi:
“Bir kadını burkalı olduğu için onu tramvaydan çıkarmanın Amsterdam’a ait bir uygulama olmadığını düşünüyorum. Aslında yasaları uygulamamız lazım fakat yasa ve yönetmelikleri uygulamada hangisine öncelik verip vermeyeceğimize kendimiz karar verebiliyoruz. Kentte kısıtlı sayıdaki zabıta ve polis olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu güçleri daha önemli konularda kullanmamız gerek.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle