GeriAvrupa Altına değil Lego’ya yatırım yapın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altına değil Lego’ya yatırım yapın

Altına değil Lego’ya yatırım yapın

Danimarkalı oyuncak üreticisi Lego’nun yarattığı plastik bloklardan oluşan setleri satın almanın altından çok daha iyi bir yatırım olduğu ortaya çıktı.

2000 yılından bu yana Lego setlerinin değerinin ortalama %12 oranında arttığı ancak aynı dönemde altının değer artışının %9.6’da kaldığı belirtildi.  

Lego’nun 2007 yılında piyasaya sürdüğü Yıldız Savaşları temalı Ultimate Collector’s Millennium Falcon temalı oyun setinin o dönemdeki satış fiyatının İngiltere’de 342 sterlin olduğu belirtilirken, bu setin değerinin günümüzde tam sekiz katına çıktığı ve oyuncağın eBay’de 2 bin 712 sterline alıcı bulduğu açıklandı. 

Diğer bir çok Lego setinin de değerinin kayda değer oranda arttığı belirtildi. İngiltere’nin Birmingham kentinde gerçekleştirilen BRICK 2015 Lego sergisinde basına konuşan Bev Chavell “ Eski Lego setlerinize bakıp bunların ne gibi hazineler barındırıyor olabileceğini kontrol etmeniz yerinde olur” dedi. 

Lego’ların fiyatının zamanla artmasının bir çok koleksiyoncunun hobilerini kar sağlayan bir yatırıma dönüştürmesini sağladığı da belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle