GeriAvrupa Almanya'nın en başarılı ilçesi açıklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'nın en başarılı ilçesi açıklandı

Almanya'nın en başarılı ilçesi açıklandı
refid:27862277 ilişkili resim dosyası

Ekonomik açıdan güçlü olan Almanya'nın en başarılı bölgelerini konu alan yıllık ankette Rheinland-Pfalz'ın Mainz-Bingen ilçesi birinci oldu.

Refah seviyesi yüksek olan Almanya'nın çeşitli bölgelerini birbiriyle yarıştıran Focus Money dergisi bu yılın en başarılı ilçesini açıkladı. Geçen sene listenin başını çeken Bayvera'nın yerini 2014'te Mainz-Bingen aldı.

Kaymakam Claus Schick, "Burada yaşayan insanlar ileri görüşlü, gerçekçi, sıcak ve misafirperver. Vatandaşların neredeyse yarısı gönüllü olarak bir kurumda ya da projede yer alıyor" dedi.

İşsizlik oranı yüzde 4 ile belirtilirken, Mainz-Bingen bölgesinde insanların alım gücünün yüksek olduğu tespit edildi. Ayrıca nüfusun ve çalışan insan sayısının arttığı ve şirketlerin geliştiği kaydedilen bölgede gayrısafi yurtiçi hasılanın da iki haneli rakamla artış gösterdiği belirtildi.

Uluslararası şirketlerin faaliyet gösterdiği Mainz-Bingen'de özellikle küçük ve ortaölçekli şirketlerin bulunduğuna dikkat çeken Schick, bu şirketlerin kendi alanlarındaki başarısının Almanya ile sınırlı kalmadığını, dünyada da ciddi bir rakip teşkil ettiğini dile getirdi.

En bilinen şirketlerin arasında 13.900 çalışanı ve bir milyar Euro'luk cirosu olan ilaç devi Boehringer Ingelheim'in yanı sıra 1.800 çalışanı ve 900 milyon Euro'luk cirosu ile içecek üreticisi Eckes-Granini'nin yer aldığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle