GeriAvrupa Almanya'nın Bremen kentinde terör alarmı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'nın Bremen kentinde terör alarmı

Almanya'nın Bremen kentinde terör alarmı
refid:28326033 ilişkili resim dosyası

Kuzey Almanya'nın Bremen kentinde terör alarmı verildi. Alman İstihbarat Dairesi'nden yapılan ihbar üzerine harekete geçen Bremen polis teşkilatı terör alarmı verdi.

Yapılan ihbar üzerine kentte güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Kentin kalabalık semtlerinde ve merkezde tam tesisatlı polisler nöbet tutmaya ve kent merkezinde gezmeye başladı.

Polislerin kent merkezindeki çokluğu halkın dikkatinden kaçmadı. Kentte terör alarmı verildiğinden habersiz olan insanlar, "Bu polisler neden burada geziyor" diye tepki gösterdi. Almanya'nın Bremen kentinde ilk kez böylesi bir alarm verildiği ve tüm güvenlik önlemlerinin alındığı açıklandı. Polisler kentte tüm şüpheli araçları ve şahısları aramaya başladı.

GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Bremen Eyalet Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi SPD'li Şükrü Şenkan telefonla verdiği bilgide Bremen olarak bugün en üst düzeyde alarmda olduklarını söyledi. Yapılan ihbarın çok ciddi bir yerden gelmesi nedeniyle üst düzey bir güvenlik alındığını anlatan Şenkal, "Bremen'de radikal dinci bir grup tarafından terör saldırısı olacağı ihbarı aldık. Ancak bu saldırının canlı bomba mı, yoksa bir yere saldırı yönünde olacağı konusunda bilgi yok. Bu nedenle polis her yerde güvenlik önlemi aldı, araçlar ve şüpheli kişiler aranmaya başlandı. Terör alarmı ne kadar sürer bilmiyorum ama inşallah Bir şey olmaz" dedi.

Şenkal, terör tehdidinin geçmemesi durumunda Bremen ile Wolfsburg arasında Pazar günü oynanacak lig maçının iptal edilebileceğini sözlerine ekledi.

BREMEN GİBİ BİR KENTTE...

Bremen Eyalet Milletvekili Ruken Aytaş ise, “Bremen'de şu an her yer polis kaynıyor. Bremen barışçıl ve Müslümanların çok olduğu güvende olduğu bir kent. Bu kentte böylesine bir olayın yaşanması üzücü. Buna nasıl karşı geliriz bilmiyorum. Ancak olay ciddi ve korkutucuö diye konuştu.

*Fotoğraf temsilidir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle