GeriAvrupa Almanyalı Türk civcive eziyetten hüküm giydi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanyalı Türk civcive eziyetten hüküm giydi

Almanyalı Türk civcive eziyetten hüküm giydi
refid:27054506 ilişkili resim dosyası

Berlin'de evinin balkonunda beslediği civcivlere eziyet ettiği gerekçesiyle bin 200 Euro para cezasına çarptırılan Arif Ünal, cezaya isyan etti. “Ben civcivleri seviyorum. Onları Türkiye'ye götürecektim. Beni civciv düşmanı ilan ettiler” dedi.

Arif Ünal, Brandenburg'da gördüğü tavukları beğenince bunların civcivlerini Türkiye'ye götürmek istedi. Evinden 60 kilometre uzaklıktaki çiftlikten 15 civciv satın alan 53 yaşındaki Ünal'ın başı beklemediği şekilde civcivlerle belaya girdi. Komşunun şikayeti üzerine eve gelen veteriner dairesi yetkilileri önce civcivlere el koydu. Ardından da Ünal hakkında, civcivlere eziyet ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Almanyalı Türk civcive eziyetten hüküm giydi

CİVCİV SEVDASI
Civcivleri çok sevdiğini anlatan Ünal “Geçen yıl Haziran ayında tanesini 6 Euro'dan 15 civciv satın aldım. Balkonda onlara kartondan yer yaptım. Veteriner dairesine bildirmek için pazartesiyi bekledim. Amacım özel cins olan bu civcivleri Türkiye'ye götürmekti. Uygun bir de kafes aldım. Arabayla Türkiye'ye götürecektim. Fakat komşulardan biri benim küçük civcivlere eziyet ettiğimi ileri sürerek veteriner dairesine ihbarda bulunmuş. Onlar da benim evde bulunmadığım bir anda gelip hem civcivleri almışlar hem de suç duyurusunda bulunmuşlar. Geçtiğimiz gün dava görüldü. Hakim, civcivlere kötü muamele ettiği gerekçesiyle beni bin 200 Euro para cezasına çarptırmış” dedi.

ÖDEMEM PARAYI
Hem civcivlerinden olan hem de civcivlere eziyet etmekten mahkum olan Ünal “Ben Berlin'de olduğum halde avukatım mahkemede benim tatilde olduğumu söylemiş. Oysa ben buradaydım. Bana duruşma tarihini bildirmedi. Bu yüzden de duruşmaya gidemedim. Orada olsaydım hakimi ikna ederdim. Civcivlerimin alınması bir tarafa bir de beni civciv düşmanı ilan ettiler. Civcivleri çok seviyorum. Kimileri nasıl güvercin seviyorsa ben de civciv sevdalısıyım. Bu karar onurumu kırdı” dedi. Ünal, para cezasını ödemeyeceğini ve karara itiraz edeceğini de söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle