GeriAvrupa Almanya'da TERÖR ALARMI
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da TERÖR ALARMI

Almanya'da TERÖR ALARMI
refid:26960234 ilişkili resim dosyası

Almanya yeni bir terör tehdidi ile alarmda. Anayasayı Koruma Örgütü Başkanı Hans-Georg Maassen, Silvio K. adındaki şahsın terör faaliyetleri için Almanya'da birçok yeri hedef gösterdiğini belirtti.

Kamu ve özel alanların yanı sıra kiliselere ve toplu taşımalara yönelik yapılan terör tehditleri Federal İçişleri Bakanlığı tarafından doğrulandı. Bakanlığın açıkladığı bir raporda kişilerin ve objelerin koruma altına alındığı belirtildi.

Almanyada TERÖR ALARMI

SAYILARI 400'E ÇIKTI
Özellikle Suriye'den dönen savaş deneyimli insanların tehdit teşkil ettiğine dikkat çekilirken, Almanya'dan Suriye'ye savaşmaya giden kişi sayısının da arttığı ifade edildi.
Anayasayı Koruma Örgütü Başkanı Hans-Georg Maassen, 2013 yılından bu yana bu kişilerin Almanya’ya giriş çıkışlarını izlendiğini söyledi. 2013 yılı ortalarında Suriye’ye gidenlerin sayısı 60 iken, 2013 sonunda sayının hızla artarak 320’yi bulduğunu; son verilere göre ise sayının 400 olduğunu açıkladı.

ALMAN TERÖRİST SİLVİO K.
Şu andaki tespitlere göre, Suriye’de savaşa katılan ve Almanya’ya dönen 25 militan bulunduğunu ifade eden Maassen, Saksonya doğumlu 27 yaşındaki Silvio K. adlı bir militanın internet üzerinden yaptığı açıklamalarla Almanya’da eylem tehdidinde bulunduğunu söyledi. İstihbarat birimlerine göre, savaşa gidenlerin Almanya’daki öncelikli hedefi ABD’nin Büchel hava üssündeki nükleer silah deposu. Kiliseler ve resmi daireler de bu kişilerin hedefleri arasında yer aldığı iddia ediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle