Almanya'da selefi gençler "Şeriat Polis Birliği' oluşturdu

Hürriyet Haber
05.09.2014 - 12:32 | Son Güncelleme:

Almanya’da Selefi gençler, şeriat kurallarını takip amacıyla polis birliği oluşturdu.

Almanya’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde bulunan Wuppertal kentinde yaşayan Selefiler tarafından oluşturulan sözde polis birliği üyeleri, üzerinde “Şeriat Polisi” yazan turuncu yelekler giyiyor. Özellikle akşam saatlerinde kent sokaklarında dolaşan Selefi gençler, kendilerine göre polis görevi yapıyor.

Sokaklarda gençlere Selefiliği anlatarak kendilerine katılmaya davet eden sözde Şeriat polisleri, gençlerden içki, kumar, müzik, konserler, porno, para karşılığı seks ile uyuşturucu ve sigaradan uzak durmalarını istiyor.

Video paylaşım sitelerinde yaptıkları sözde kontrollere ilişkin görüntüleri paylaşan Selefi gençlerin, özellikle disko ve barlar ile kumarhane önlerinde kontrol yaptıkları görülüyor. Bild gazetesinin haberine göre, Alman Polisi’nin Çarşamba akşamı müdahale ederek, soruşturma başlattığı Selefi gençler hakkında birden fazla suç işledikleri gerekçesiyle inceleme yürüttüğü belirtiliyor.

Wuppertal Polis Müdiresi Birgitta Radermacher, güç kullanma yetkisinin sadece devlete ait olduğunu belirterek, “İnsanların korkutulmasına ve baskı yapılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kendilerine bu tür baskı yapılanlar ya da görenler 110’dan polisi arasınlar” diyerek vatandaşları uyardı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı