GeriAvrupa Almanya’da ödül alan doktor Türkiye’de çalışmak istiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’da ödül alan doktor Türkiye’de çalışmak istiyor

Almanya’da ödül alan doktor Türkiye’de çalışmak istiyor

Almanya’da Frankfurt Yabancılar Meclisi’nin 13 Aralık’ta düzenlenen törenle ‘başarı ödülü’ verilen Frankfurt Goethe Üniversitesi Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Hüdayi Korkusuz, hayalinin her zaman Türkiye’de çalışmak olduğunu söyledi.

Uzmanlık alanı radyoloji ve nükleer tıp olan Prof. Dr. Hüdayi Korkusuz, üç gün önce aldığı ödülle Almanya’nın en iyi doktorlarından biri seçildiğini anlattı. Frankfurt’ta 13 Aralık’ta düzenlenen ödül töreninin ardından memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine gelen Hüdayi Korkusuz, 1976 yılında Almanya’da gurbetçi ailenin dört çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 

Radyoloji ve nükleer tıp konusunda uzman olan Korkusuz, guatr tedavisinde dünya çapında mikrodalga ve radyo frekans uygulaması ile guatr hastalarını tedavi ettiğini ve bu yöntemi sadece kendisinin yaptığını söyledi.

Almanya’da ödül alan doktor Türkiye’de çalışmak istiyor

2012 YILINDAN BERİ UYGULUYOR
“Hayalim ve gayretim her zaman Türkiye’de çalışmaktı” diyen Prof. Dr. Korkusuz, şöyle devam etti: “İnşallah Sandıklı ilçesinde artık kendi hastalarımı tedavi etmeyi istiyorum. Yaşadığımız ve geldiğimiz bu toprakları unutmadık ve unutmamak da gerek. Ayrıca, Avrupa ve Almanya’da İslamofobi diye bir dalga var. O yüzden Türkiye ve memleketimde halkımıza hizmet etmek istiyorum. 2012 yılında ilk kez ameliyatsız ve acı vermeden guatrı tedavi etmeye başladık. Almanya ve Türkiye’de 40 milyon guatr hastası var. Bu hastaların yaklaşık 120 bini ameliyat oluyor. Bu sayının 50-60 bini hem Almanya’da hem de Türkiye’de gereksiz yere yapılıyor. Ameliyat olan hastalar ise ömür boyu guatr hormonu kullanıyor. Bu hormon da kemik erimesi, kalp ve tansiyon rahatsızlıklarına neden oluyor. Bunun sonucunda kişinin ölüm riski yüzde 25’e çıkıyor.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle