GeriAvrupa Almanya'da InnoTrans Fuarı başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da InnoTrans Fuarı başladı

Almanya'da InnoTrans Fuarı başladı
refid:27259188 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Uluslararası Demiryolu Teknolojileri, Sistemleri ve Araçları Fuarı (InnoTrans) 55 ülkeden 2 bin 758 firmanın katılmıyla başladı.

Berlin'deki ExpoCenter'de iki yılda bir düzenlenen InnoTrans'a katılan firmalar, demiryolu taşımacılığındaki yenilikleri, donanım ve sistemler ile araçları sergiliyor. Bu yıl 10'uncusu düzenlenen fuara aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 55 ülkeden 2 bin 758 şirket katılıyor.

Fuara, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD), Türkiye Lokomotif AŞ (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Vagon Sanayii AŞ'nin (TÜVASAŞ) ile arasında bulunduğu 25 Türk şirketi fuara iştirak ediyor. Fuardaki açık alan ve bu fuar için özel hazırlanan raylı alanda çeşitli şirketlere ait 145 araç tanıtılacak.

InnoTrans'a katılım oranının iki yıl öncesine göre yüzde 10 arttığı, fuara katılan yabancı şirketlerin oranında yüzde 61 artış olduğu bildirildi. İlk kez 1996 yılında düzenlenmeye başlayan İnnoTrans'a bu yıl ilk kez katılan ülkeler arasında Arjantin, Fas, Belarus ve Litvanya ülkeleri bulunuyor.

Fuarda sektörün küresel oyuncuların yanı sıra çok sayıda tedarikçi şirket ile 21 ülkeden 35 sanayi birliği ve araştırma kurumları da yer alıyor.

Fuar alanı şirketi Messe Berlin'in Genel Müdürü Christian Göke, yaptığı yazılı açıklamada, İnnoTrans fuarının düzenlenmeye başlandığı 1996 yılından beri büyüme içinde olduğunu ifade etti.

İnnoTrans'ın rekor bir sürede tren sanayi sektörünün platformuna dönüştüğüne işaret eden Göke, fuara katılan şirketlerin artışında geçen yılların sayılarını da geçtiğini kaydetti.

26 Eylül'e kadar sektör temsilcilerine açık kalacak fuarı yaklaşık 130 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuar 27-28 Eylül'de ise herkese açık olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle