GeriAvrupa Almanya’da dayanışma ve birlik gecesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’da dayanışma ve birlik gecesi

Almanya’da dayanışma ve birlik gecesi

Almanya’da faaliyet gösteren Bartın Arıt Aydınlar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından ‘Geleneksel 12. Dayanışma ve Birlik Gecesi’ düzenlendi.

Geceye, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Hamburg Başkonsolosu Mehmet Fatih Ak ve çok sayıda Arıtlının katılımı ile Almanya'nın Hamburg şehrinde gerçekleştirildi. 

Almanya’da yaşayan Bartın Arıt Aydınlar ve çevre köylerine mensup gurbetçilerin yoğun bir katılım sağladığı birlik gecesinde şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 

Dernek Başkanı İhsan Kızıltan açılış konuşmasında, geceye katılan başta milletvekilleri olmak üzere tüm davetlilere teşekkür etti. 

Almanya’da dayanışma ve birlik gecesi


Hamburg Başkonsolosu Mehmet Fatih AK ve CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya da konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değinerek, dernek yönetimine güzel organizasyondan dolayı teşekkür ettiler.

Almanya’da dayanışma ve birlik gecesi


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, gecede yaptığı konuşmada, Arıt Aydınlar Derneği’nin Almanya’da yaşayan Arıtlıların Kaynaşma ve Dayanışmaları ile birlik ve beraberliğini sağladığını belirterek bu güzel faaliyetlerinden dolayı Dernek Başkanı İhsan Kızıltan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle