GeriAvrupa Almanya'da büyük operasyon 4 kişi gözaltına alındı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da büyük operasyon 4 kişi gözaltına alındı

Almanya'da büyük operasyon 4 kişi gözaltına alındı
refid:28931275 ilişkili resim dosyası

Almanya'da camilere ve mülteci yurtlarına terör saldırıları planlayan aşırı sağcı bir terör örgütü ortaya çıkarıldı. Özel tim örgütün dört elebaşını gözaltına aldı. Aramada patlayıcı madde ve çok sayıda delil bulundu.

ALMANYA'DA camilere ve mülteci yurtlarına aşırı sağcıların terör saldırıları planladığı belirlendi. Bunun üzerine Federal Savcılık gizli bir aşırı sağcı terör örgütü elebaşlarının evlerine baskınlar düzenledi.

Bavyera Asayiş Şubesi yönetiminde Kuzey Ren Vestfalya, Saksonya, Rheinland Pfalz ve Mecklenburg Vorpommern eyaletlerinde yapılan baskınlarda üçü erkek, biri kadın dört kişi gözaltına alındı. Şimdiye kadar bilinmeyen Old School Society (OSS) adlı aşırı sağcı terör örgütü elebaşlarının camilere, mülteci yurtlarına ve selefi çevrelere terör saldırıları için bomba yapımında kullanılan malzemeler tedarik ettiği belirlendi. Yapılan aramalarda patlayıcı madde ve terör eylemi planlarıyla ilgili önemli deliller bulundu. İlk belirlemelere göre yüksek tesirli bomba malzemesi ele geçirildi. Zanlıların ilk terör saldırısını yakın bir zamanda yapmayı planladığı belirtildi.

İLK KURŞUN YETMEZ

Aşırı sağcı OSS örgütünün kasım 2014'te kurulduğu tespit edildi. Aramada örgütün amblemi ve bayrağı bulundu. Bayrağın üzerinde eski Alman harfleri ve bir tank yer alıyor. Slogan olarak ise “Bir kurşun yetmez” yazıyor.

Gözaltına alınanların ikisi örgütün elebaşı. 56 yaşındaki Augsburglu Andreas H. örgütün başkanı, 39 yaşındaki Saksonyalı Markus W. yardımcısı. 47 yaşındaki Bochumlu Olaf O. ve 22 yaşındaki Denise G. yönetici konumunda. Federal Savcılık baskını Alman istihbaratından gelen bilgiler üzerine düzenledi. Federal Savcılık dört kişiyi terör örgütü kurdukları şüphesiyle suçluyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle