GeriAvrupa Almanya Yunanistan'a yardıma 'Evet' dedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya Yunanistan'a yardıma 'Evet' dedi

Almanya Yunanistan'a yardıma 'Evet' dedi
refid:28313865 ilişkili resim dosyası

Milyarlarca Euro borcu ödemekte zorlanan Yunanistan'a yardım paketinin 4 ay daha uzatılmasına Almanya evet dedi.

Almanya'da Yunanistan'a yardımın 4 ay uzatılması için cuma günü Parlamento'da yapılan oylama öncesi kamuoyunda yoğun tartışmalar yaşandı. Bild gazetesi “Bild Okurları Hayır Diyor” diye ana sayfadan büyük puntolarla kampanya başlattı. Yunanlılara daha fazla milyarlara hayır kampanyasını Alman Gazeteciler Birliği eleştirdi ve kampanyanının durdurulmasını istedi. Parlamentoda da ateşli tartışmalar yaşandı.

Almanya Yunanistana yardıma Evet dedi


KORKUNÇ ZORLANDILAR

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, yardım paketinin 4 ay uzatılmasıyla 2012'de verilen kredileri kurtarmak için zaman kazanıldığını söyledi. Maliye Bakanı Schaeuble, Yunanistan'a yönelik olarak ise son zamanda çok güven kaybedildiğini, bu nedenle uzatma kararında korkunç zorlandıklarını vurguladı.

Almanya Yunanistana yardıma Evet dedi


Hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Grup Başkan Yardımcısı Carsten Schneider, Yunanistan'da yeni hükümete bir şans tanımak gerektiğini belirtti, ama Atina'daki hükümetin seçim vaatlerini başka ülkelerin vergileri üzerinden karşılamak istemesinin de kabul edilemeyeceğini uyardı.

MARSHALL YARDIMI

Anamuhalefet Sol Parti Grup Başkanı Gregor Gysi, Güney Avrupa ülkelerine Marshall yardımını gündeme getirdi ve zordaki bu ülkelere bir Marshall yardımı planlanmasını talep etti.
Meclis'teki büyük koalisyon ortağı partiler ve muhalefet partileri Sol Parti'yle Yeşiller de Yunanistan'a yardım planının uzatılmasına destek verdi.

Almanya Yunanistana yardıma Evet dedi 'Açgözlü Yunanlar' kampanyasına tepki yağdıOY ÇOĞUNLUĞUYLA ONAYLANDI

Oylamada 542 milletvekili evet, 32 milletvekili hayır, 13 milletvekili de çekimser oy kullandı. Oylama öncesi Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sol parti içinde bazı milletvekilleri hayır veya çekimser oy kullanacaklarını açıklamıştı. Yardımın uzatılması oy çoğunluğuyla onaylandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle