GeriAvrupa Almanya’nın ‘Ekonomi Oscar’ı Vural Öger’e
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya’nın ‘Ekonomi Oscar’ı Vural Öger’e

Almanya’nın ‘Ekonomi Oscar’ı Vural Öger’e
refid:29691777 ilişkili resim dosyası

Almanya’nın ‘Kültür Oscar’ı kabul edilen ‘Die Goldene Deutschland’ (Altın Almanya) 2015 ödülleri sahiplerini buldu. Monaco Prensi II. Albert, Almanya’nın eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff’un yanında ödülü alanlar arasında işadamı Vural Öger de var.

İki yıldır verilen ve Almanya’nın Kültür Oscarları olarak tanınan ‘Altın Almanya’ ödülleri Münih’te büyük bir törenle sahiplerini buldu. Münih’in en güzel tarihi binalarından Cuvillies Tiyatro’da yapılan tören, müzik, sinema, siyaset ve magazin dünyasının en ünlü simalarını bir araya getirdi. Davetliler kırmızı halıdan geçti. Eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff törene eski eşi Bettina Wulff’la birlikte geldi. İkili objektiflere sıcak pozlar verdi.

Monaco Prensi II. Albert çevre koruma çalışması için kurduğu girişimle ödüle layık görüldü. Eski Cumhurbaşkanı Wulff kültürlerarası çalışmalarından dolayı Altın Almanya 2015 ödülünü alırken, işadamı Vural Öger ise ekonomi ödülüne layık görüldü. Vural Öger’in turizm sektöründe yeniden kendini kanıtladığı ve kültürlerarası katkısı vurgulandı. Öger, böyle bir ödüle layık görülmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

EN BÜYÜKLER ALDI

Sanat dalında ise ödüller bu yıl operanın büyük isimlerine gitti. Dünyanın en iyi koloratur Sopranosu Diana Damrau, tenor Placido Domingo, orkestra yönetmeni Richard Blackford Altın Almanya kültür ödüllerini aldı. Ünlü Alman sunucu Thomas Gottschalk, Alman milli ve dünya şampiyonu Philipp Lahm 2015 Altın Almanya ödüllerinin sahipleri oldular.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle