GeriAvrupa Almanya elçisi Kurz Mardin'de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya elçisi Kurz Mardin'de

Almanya elçisi Kurz Mardin'de
refid:28241985 ilişkili resim dosyası

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Elçisi Dr. Thomas Kurz, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e geldi.

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Elçisi Thomas Kurz, Siyasi İşlerden Sorumlu baş katip Wenke Dagyap ve Siyasi Danışmanı Kamuran Kayhan ile birlikte bazı ziyaretler gerçekleştirmek ve temaslarda bulunmak üzere Mardin'e geldi.

Kurz, Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Meydanbaşı Çok Amaçlı Toplum Merkezi'ni ziyaret etti. Meydanbaşı ÇATOM sorumlusu Leyla Gün ve kurs hocası Çetin Batur'dan 15 kadının eğitim gördüğü atölye hakkında bilgi alan Kurz, Türkiye’nin ekonomik gelişmelerinin ne kadar etkin bir şekilde artığını belirgin bir şekilde müşahede etme imkanı bulduklarını söyledi. Bölgede çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulunduklarını kaydeden Kurz, bu ziyaretlerde çözüm sürecinin getirdiği olumlu havayı gördüklerini belirtti.

İLK ZİYARETİ DEĞİL

Kurz, "Bölgeyi ilk ziyaretim değil ama daha önce de geçtiğimiz zaman zarfında ortamın bir daha sakin olduğunu görüyoruz. Özellikle silahların patlamaması insanlara daha fazla bir şekilde rahatlık veriyor. Bu gerçekten çok önemli bir şekilde ortaya çıkmış durumda. Buradaki bizim gezilerimizin de amaçlarımızdan bir tanesi de bu konuda ki özellikle siyasilerin ve toplumun bakış açısı tespit etmek ve yerinde görmek" dedi.

Kurz, daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Februniye Akyol Akay ve Ahmet Türk'ü ziyaret etti. Ziyaretin ardından Kurz ve beraberindekilerin, Midyat ilçesine geçerek temaslarını sürdürecekleri öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle