GeriAvrupa Almanya DITIB: "Çocuklarımız baskı altındadır, endişe içindeyiz"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya DITIB: "Çocuklarımız baskı altındadır, endişe içindeyiz"

Almanya DITIB: "Çocuklarımız baskı altındadır, endişe içindeyiz"
refid:27972048 ilişkili resim dosyası

ALMANYA’da Fürth Türk Birliği, DITIB’e bağlı Mevlana camiinde Alman gazetecilerin hazır bulunduğu bir basın toplantısı ile Paris katliamını kınayarak, okullarda Türk öğrencilere yönelik yapılan baskılardan duydukları endişeyi dile getirdiler.

Fürth Belediyesi Encümen üyesi ve aynı zamanda DITIB Mevlana Camii ikinci başkanı olan Aydın Kaval, yaptığı açıklamada, Paris katliamı karşısında sesiz kalamayacaklarını kaydederek, İslam dininin barış dini olduğunu vurguladı. Aydın Kaval okullardaki Türk çocuklarına yapılan baskılardan endişe duyduklarını dile getirdi.

DITIB Mevlana Camii imamı Ahmet Bayar ise, Fransa’daki katliamı şiddetle kınadıklarının altını çizerek olayın bir terör olduğunu söyledi. Ahmet Bayar şöyle devam etti: "Hiçbir din, hiçbir düşünce ve felsefi yapı terörizmi kabul etmez. Birlik ve beraberlik içinde yaşamalıyız. Hiçbir toplum değerleri de aşağılanamaz. Başka dinleri rencide edemeyiz. İslamofobi gittikçe yayılmaktadır. Bunun okullara inmesi daha da korkutucudur. Çocuklarımız baskı altındadır. Bu nedenle endişe içindeyiz. Terörü kınıyoruz ve barış içinde yaşamak istiyoruz."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle