Almanya’da aynı camiye ikinci kez ırkçı saldırı

İHA
11.01.2015 - 14:44 | Son Güncelleme:

Almanya’nın Dormagen kentinde bulunan Süleymaniye Camii inşaatına ikinci kez ırkçı yazılar yazıldı.

Almanya’nın Dormagen kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Süleymaniye Camii inşaatına ikici kez ırkçı yazılar yazıldı.

Sabah namaz için camiye gelenler, yine inşaat halindeki caminin her tarafında ırkçı ve müslümanlık karşıtı yazılarla karşılaştıklarını söyledi.

Cami cemaatinden Murat Aydın açıklamasında, “Yazıları görünce şok olduk. İki hafta önce yetkililer buraya gelerek olayın bir an önce aydınlatılması için çalışacaklarını söylediler. Biz kamera yerleştirerek önlem aldık. Irkçı ve İslam düşmanları bizimle dalga geçer gibi kameranın karşısına geçerek Hitler selamı verdiler. Polis yüzleri belli olmayan saldırganların görüntülerine el koydu. Dormagen Belediye Başkanı Erik Lierenfeld olayı duyar duymaz ziyarete geldi ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Belediye ekipleri ayrıca yazıları kumlu sistemle silmek için geldiler. Biz de Düsseldorf Baskosolosumuz Alattin Temür gelinceye kadar sildirmeyeceğimizi söyleyerek silinmesine müsaade etmedik“ dedi.

Almanya’da aynı camiye ikinci kez ırkçı saldırı

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı