GeriAvrupa Almanların eş tercihinde Türkler 1. sırada
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanların eş tercihinde Türkler 1. sırada

Almanların eş tercihinde Türkler 1. sırada
refid:28242162 ilişkili resim dosyası

Almanya'da yabancılarla yapılan her beş evlilikten biri, bir Türkle yapılıyor.

Federal İstatistik Dairesinin açıkladığı rapora göre, 2013 yılında yabancılarla evlilik yapan Alman kadınların yüzde 19'u bir Türk erkekle ve Alman erkeklerin yüzde 14'ü bir Türk kadınla evlendi. Alman kadınlarının tercih sırasında Türk erkeklerini, İtalyanlar ve Avusturyalılar izledi. Alman erkeklerinin tercihinde ise Türk kadınlarını, Polonyalı ve Rus kadınları izledi.

YABANCILARLA EVLİLİKLER ARTIYOR

Almanya'daki yaklaşık 2,3 milyon çiftte erkek veya kadının yabancı olduğu açıklandı. Almanya'daki 17.6 milyon çiftin yüzde 13'ünde erkek veya kadın yabancı. Dairenin verdiği rakamlara göre çiftlerin yüzde yedisi (1,2 milyon çift), Alman-Yabancı evliliğinden oluşurken, yüzde altısının (1,1 milyon çift) her iki tarafı da Alman pasaportuna sahip değil. Almanların yüzde 87'si Almanla evli iken, on yıl önce bu oranın yüzde 89 olduğuna dikkati çekildi.

BİR TARAFI GÖÇMEN KÖKENLİ

Her iki tarafında yabancı olduğu 1,1 milyon evliliğin yüzde doksanında her iki tarafta aynı ülkenin pasaportuna sahip. Bu tür on evliliğin üçünde her iki tarafında Türk pasaportuna sahip olduğu açıklandı. Her iki tarafında Alman olduğu evlikliklerin yüzde sekizinde bir tarafın göçmen kökenli olduğu bildirilirken, yüzde onbeşinde her iki tarafında göçmen kökenli olduğu saptandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle