GeriAvrupa Alman savcı, AfD’li vekili yalanladı: Keresteyle dövülmedi, yere düşüp başını çarptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman savcı, AfD’li vekili yalanladı: Keresteyle dövülmedi, yere düşüp başını çarptı

Alman savcı, AfD’li vekili yalanladı: Keresteyle dövülmedi, yere düşüp başını çarptı

Almanya’da başı yarılmış fotoğrafını paylaşarak sokakta dolaşırken kafasına keresteyle vurulduğunu, yere düştükten sonra 3 kişinin kendisini teklemediğini iddia aşırı sağcı AfD milletvekili Frank Magnitz’in dayak yemediği ortaya çıktı.

AŞIRI sağcı AfD’nin Federal Meclis Milletvekili Frank Magnitz, Bremen kentinde dolaşırken kafasına keresteyle vurulduğunu iddia etmiş, yere düştükten sonra da 3 kişinin kendisini tekmelediğini açıklamıştı. AfD Bremen teşkilatı da yayınladığı açıklamada, milletvekilinin önce kafasına keresteyle vurulduğunu, ardından da kafasına, gözüne ve vücudunun her yerine tekmelerle vurulduğunu belirterek, Magnitz’in acımasızca dövüldüğünü duyurmuştu.

SAVCI, VEKİLİ DE PARTİYİ DE YALANLADI
Soruşturmaya sürdüren Bremen Savcısı ise hem milletvekilinin hem de AfD’nin saldırıyla ilgili yaptığı açıklamaların doğru olmadığını duyurdu. Savcı, video görüntülerinden milletvekilinin dayak yemediğini sadece arkadan itildiğini açıkladı. Söylendiği gibi kimsenin de AfD’li milletvekilinin kafasına keresteyle vurmadığını da kaydeden savcı, hem dayak yediğini iddia eden Magnitz’i, hem de AfD’nin açıklamalırını böylece yalanladı. Savcı, Magnitz’in kafasında oluşan yaranın ise düşme sonucu oluştuğunu kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle