GeriAvrupa Alman politikacılardan işçilerin lehine öneri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman politikacılardan işçilerin lehine öneri

Alman politikacılardan işçilerin lehine öneri

SPD, Yeşiller ve Sol Parti milletvekilleri Almanya'da hafta sonuna gelen bayramların hafta içinde tekrarlanmasını savundu.

Bu yıl 1 Mayısın Pazar gününe gelmesi nedeniyle harekete geçen siyasiler, Saarbrücker Zeitung gazetesine konuşan siyasi parti temsilcileri, gelecekte hafta sonuna gelen bayramların, takip eden iş gününde tekrarlanmasını istedi.

SPD işçi hakları sözcüsü Katja Mast, böyle bir düzenlemenin işçilerin yükünü hafifleteceğini belirtirken, Sol Partili Sabine Zimmermann ise, işçilerin yasal olarak hakkı olan bayramların hafta sonuna gelmesi nedeniyle kaybolmasının doğru olmadığını söyledi.

Yeşiller Partisinden Beate Müller-Gemmeke de, özellikle 1 Mayıs için böyle bir düzenlemenin çekici olacağını belirterek, işçilerin 1 Mayıs Pazar günü bildiriler yayımlayarak bayramlarını kutlayabileceklerini, Pazartesi günü ise aileleriyle zaman geçirebileceklerini vurguladı.

Saarbrücker Zeitung, İspanya, İngiltere ve Belçikada böyle bir uygulamanın olduğunu hatırlatarak, bu ülkelerin işçilere Almanyadan daha yakın davrandıklarına vurgu yaptı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle