GeriAvrupa Alman gelin Türk kaynana kavgası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman gelin Türk kaynana kavgası

Alman gelin Türk kaynana kavgası

Alman ikinci Kanalı ZDF, pazar akşamı, Türk-Alman ilişkilerinin işlendiği ‘Ein Fisch Namens Liebe’ (Bir Balık Denilen Aşk) filmini gösterecek. Filmde, Berlin’de yaşayan Mehmet ile 43 yaşındaki doktor Vicky arasında geçen aşkı anlatıyor.

Filmde Mehmet’in annesi Fatma rolünü Nursel Köse canlandırıyor. Kocasını kaybeden Fatma, maddi zorluklar çekiyor ve ilk başta kabullenmediği Vicky’le, yardımına ihtiyaç duyunca iyi geçinmeye başlıyor.

İKİ KADININ GÖZÜNDEN

Nursel Köse, başrollerini Christiane Paul ve Haluk Piyes ile paylaştığı filmle ilgili şunları söyledi:
“Film, iki güçlü kadının mecburi kaldıkları bir ortamda karşılaşmaları ile başlıyor. Bu karşılaşma, kaynana gelin konusu ile bir düelloya dönüşüyor. Berlin’den başlayıp Kayseri’ye uzanan bir yolculuk. Kapadokya’nın da güzelliklerini sergileyen filmimiz, komedi unsurlarıyla, kültürel farklıkları, dini, dili ve yaşam biçimleri farklı bir Türk ailesine, Alman gelini Wicky’nin girmesi konusuna iki kadının gözünden bakıyor.” Fatma, çocukları ve ailesi için savaşan bir ‘aslan’ gibi. Kendine güvenen, akıllı, geleneklerine bağlı, inatçı, dediği dedik, otoriter ama sevgi dolu. Çok bilen cinsten bir Anadolu hatunu.”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle