GeriAvrupa Alman başbakandan, Mesut Özil’e övgü dolu sözler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman başbakandan, Mesut Özil’e övgü dolu sözler

Alman başbakandan, Mesut Özil’e övgü dolu sözler

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet, 92 kez Alman A milli takım forması giyen Mesut Özil’in örnek bir kariyeri olduğunu söyledi.

MESUT Özil’in, kendisine yönelik ırkçı eleştirilere tepki göstererek Alman milli takımından ayrılmasından sonra başlayan tartışmalara değinen Laschet, “Ben Mesut Özil’in sportif kariyerini hala örnek olarak görüyorum” dedi. 

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Laschet, şöyle dedi:
“Mesut Özil’in ulaştığı yer inanılmaz bir başarı hikayesidir. Yeteneğiyle ve yoğun çalışmasıyla Gelsenkirchen kentinden çıktı. Türkiye kökenli olmasına rağmen Türkiye için değil, Almanya için oynayan dünya çapında bir futbolcu. Almanya için oynamasından dolayı Türkler tarafından ıslıklandı. Bunu şimdi birçok kişi unuttu. Kişisel başarısı, yetenekli ve hırslı bir kişinin ulaşabileceği yeri gösteriyor.”

ÇOCUKLARI TEŞVİK ETMEK İSTİYOR
Laschet, Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafın yanlış olduğunu söylerken, Mesut Özil’i birlikte bir okulu ziyaret etmek için davet edeceğini belirtti. Laschet, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çekilen fotoğrafın Almanya’nın Dünya Şampiyonası’ndan erken veda etmesinin gerekçesi olarak gösterilmesini saçma bulduğunu belirtirken, “Ben Mesut Özil’in sportif kariyerini başarısını hala örnek olarak görüyorum ve onu Gelsenkirchen’deki bir okulu birlikte ziyaret etmek için davet edeceğim. Böylece oradaki çocukları, göçmen kökenli birinin nasıl başarı elde edeceği konusunda teşvik ve cesaretlendirmek istiyorum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle