GeriAvrupa ‘Aldatılan koca olarak ruhsal eziyet çektim’ davası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Aldatılan koca olarak ruhsal eziyet çektim’ davası

‘Aldatılan koca olarak ruhsal eziyet çektim’ davası

Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’in Güney Koreli beşinci eşi So Yeon Kim eski eşiyle başı dertte. So Yeon Kim eski eşi, Almanya eski Başbakanı’na “Evliliğimi bitirdin. Ruhsal eziyet yaşattın. 75 bin Euro öde” diyerek tazminat talebinde bulundu. Schröder, Güney Kore’de hakkında açılan davayla ilgili ifade verecek.

BEŞİNCİ evliliğini 2 Mayıs 2018’de Güney Koreli tercüman So Yeon Kim, ile yapan Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’in peşini So Yeon Kim'in eski eşi bırakmıyor. İkiliyi sürekli suçlayan eski koca, en sonunda da dava açtı. Güney Koreli eski koca, So Yeon Kim Schröder ile ilişkisinin kendisiyle evliyken başladığını ileri sürdü. Aldatılan koca olarak ruhsal eziyet çektiğini belirten eski koca, Gerhard Schröder’e “Evliliğimi bitirdin. Bana ruhsal eziyet yaşattın. Bunun karşılığında 75 bin Euro tazminat öde” diyerek dava açtı.

SAVUNMA İSTENDİ
Güney Kore mahkemesinde açılan davayla ilgili Schröjder’den savunma istendi. Şimdi Schröder ya bizzat Güney Kore’ye gidip duruşmalara katılacak ya da Hannover’de savcılığa ifade verip ifadesini de dışişleri bakanlığı aracılığıyla Güney Kore’deki mahkemeye ulaştıracak. Schröder, So Yeon Kim ile evlenebilmek için ayrı yaşadığı dördüncü eşinden 2016 yılında resmen boşandı.

İKİSİ DE EVLİYDİ
Soyeon ise Güney Koreli eşiyle 2018 yılında ayrıldı. 75 yaşındaki Schröder ile 51 yaşındaki beşinci eşi So Yeon Kim, Güney Kore’de düzenlenen bir sempozyumda tanıştılar. Soyeon, 2015 yılında yapılan sempozyumda Schröder’e tercümanlık yaptı. İkili burada birbirinden etkilendi. Sık sık görüşmeye başladılar. Ancak hem Schröder hem de So Yeon Kim o dönemde evli olduğu için ilişkiyi gizli tuttular.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle