GeriAvrupa 9 yaşındaki Kenan kardeşini alevlerden böyle kurtardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

9 yaşındaki Kenan kardeşini alevlerden böyle kurtardı

9 yaşındaki Kenan kardeşini alevlerden böyle kurtardı

Almanya’nın Nürnberg kentinde yanan otomobilin içindeki 2 yaşındaki kız kardeşi Hira’yı ölümden kurtaran 9 yaşındaki Kenan, günün kahramanı oldu. Bild’in manşet yaptığı Kenan’ın, kız kardeşini içinden çıkardığı otomobil tamamen yanıp hurdaya döndü.

NÜRNBERG’de yaşayan Bayburtlu Büyükhan Ailesi, büyük bir faciayı 9 yaşındaki çocukları Kenan Büyükhan sayesinde atlattı. 31 yaşındaki Tuğba Büyükhan, salı sabahı 6 yaşındaki kızı Azra’yı yuvaya bırakmak için evden çıktı. Yanına 9 yaşındaki oğlu Kenan ve 2 yaşındaki kızı Hira’yı da alan Tuğba Büyükhan, BMW marka otomobilini yuvanın önüne park etti. Ön koltukta oturan oğlu Kenan’a dönerek, “Hira’yla birlikte arabada bekleyin, ben kardeşinizi yuvaya bırakıp geliyorum” dedi. 6 yaşındaki oğlu Azra’yı yuvaya bırakıp geri dönen Tuğba Büyükhan, otomobilini alevler içinde görünce büyük bir şok yaşadı. Büyükhan, “Ama uzakta oğlum Kenan’la kucağında kızım Hira’yı görünce, dünyalar benim oldu. Nasıl bir derin nefes aldım bilemezsiniz. Bu görüntüyü ömrüm boyunca unutmayacağım. Küçük kızım hayatını ağabeyine minnettar” dedi.

9 yaşındaki Kenan kardeşini alevlerden böyle kurtardı

‘KUCAĞIMA ALIP KAÇTIM’
Kız kardeşini yanmaktan kurtaran 9 yaşındaki kahraman Kenan Büyükhan ise o anları şöyle anlattı: “Ben ön koltukta oturuyordum. Birden burnuma yanık kokusu geldi. Arkadan dumanların yükseldiğini gördüm. Hemen hiç düşünmeden arabadan dışarı fırladım. Kız kardeşimin oturduğu sağ taraftaki teker alev almıştı. Kapısını açtım. Hira çocuk koltuğunda bağlıydı. Normalde kemeri annem ve babam açıyordu. Çünkü bazen takılıyor ve zor açılıyor. Aceleyle düğmeye kuvvetlice bastım. Kemer açıldı. Arabanın patlayacağını düşünerek kız kardeşimi kucağıma alıp kaçarak arabadan uzaklaştım. Ben kaçarken arabanın içi de alev almıştı. İyi ki kaçtım. Biraz sonra da patlama oldu.”

9 yaşındaki Kenan kardeşini alevlerden böyle kurtardı
Dede Mehmet Çelik, Kenan Büyükhan, Başkonsolos Yavuz Kül, baba Celil Büyükhan, Hira Büyükhan, anne Tuğba Büyükhan.

CEP TELEFONU HEDİYE EDECEK
İtfaiyenin zamanında yaptığı müdahaleye rağmen BMW marka otomobil tamamen yanarak hurdaya döndü. Yangının kısa devre sonucu çıktığı tahmin ediliyor.
Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ise kız kardeşini kurtaran 9 yaşındaki kahraman Kenan ve ailesini başkonsolosluğa davet etti. Aileye geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkonsolos Kül, Kenan’ı da tebrik etti. Aileyi ve Kenan’ı 23 Nisan Bayramı kutlamasına davet eden Kül, Kenan’a bir cep telefonu hediye edeceğini açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle