GeriAvrupa 85 bin ‘özel’ taşla yaptığı Erdoğan portresini Türkiye’ye götürdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

85 bin ‘özel’ taşla yaptığı Erdoğan portresini Türkiye’ye götürdü

85 bin ‘özel’ taşla yaptığı Erdoğan portresini Türkiye’ye götürdü

Almanya’da yaşayan 50 yaşındaki fayans ustası Mehmet Durmuşçelebi, üç ülkeden özel olarak topladığı 85 bin mozaik taşını bir araya getirerek yaptığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portresini, 40 farklı parçaya ayırıp uçakla Türkiye’ye götürdü.

ALMANYA’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Heidelberg kentinde yaşayan 50 yaşındaki fayans ustası Mehmet Durmuşçelebi, Almanya, Hollanda ve İtalya’dan özel olarak getirttiği birer santimetrelik taşlar ile 6 ay süren bir çalışmanın ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın portresini yaptı.
Çalışmasında 35 farklı renkten oluşan kumdan hazırlanan mozaik taşı kullandığını söyleyen Durmuşçelebi, “Bu taşları sabırla dizdim ve ortaya sevdiğim liderin portresi çıktı” dedi.

85 bin ‘özel’ taşla yaptığı Erdoğan portresini Türkiye’ye götürdü

60 KİLO AĞIRLIĞINDA
Portreyi evinin salonundaki 3 metre 70 santimetre uzunluğundaki masada 6 ay sabırla nakış nakış işleyen Durmuşçebi, genişliği 2,55 metre, yüksekliği ise 3,25 metre ve 60 kg ağırlığındaki portreyi 40 farklı parçaya ayırdıktan sonra uçakla Türkiye’ye götürdü.
Portreyi Erdoğan’a takdim etmek için yetkililerden yardım beklediğini de belirten Mehmet Durmuşçelebi, “Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük hayranıyım. Bu portreyi kendisine hediye etmek benim için büyük onur. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyorum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle