GeriAvrupa 47 YIL 2 AY 23 GÜN canlı haber sundu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

47 YIL 2 AY 23 GÜN canlı haber sundu

47 YIL 2 AY 23 GÜN canlı haber sundu
refid:27021980 ilişkili resim dosyası

GÜNEY Amerika ülkelerinden Ekvador'da haber kanalı 'Televistazo'da çalışan gazeteci, 72 yaşındaki Alfonso Espinosa de los Monteros, 47 yıl 2 ay, 23 gün canlı haber sunarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Monteros, ekranlarda kalabilen dünyanın en uzun süreli haber spikeri oldu.

Ünlü haberciye ödülü canlı yayınlanan haber bülteninde arkadaşları tarafından verildi. Daha önceki rekor 47 yıl 40 gün süre ile Amerikalı sunucu Hal Fishman'a aitti. Televistazo televizyonunun 1 Mart 1967 tarihindeki kuruluşunda haber spikeri olarak göreve başlayan Alfonso Espinosa o tarihten bu güne kadar haber ekranını kimseye kaptırmadı. Monteros, "Görevde bulunduğum 47 yıl 83 gün boyunca Ekvador'da 14 devlet başkanı gördüm. Çok sayıda askeri darbeye şahit oldum, 2 diktatör rejimi ile de tanışma fırsatı buldum ancak kimse beni koltuğundan edemedi" dedi.

Tecrübeli sunucu ödül sonrası yaptığı açıklamada da "Bazı gazeteciler var ki ekranda doğar ekranda ölürler, ben de son nefesimi ekranda vereceğim" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle