GeriAvrupa 45 bin euroyla tam kaçacaktı ki, polis üzerine atladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

45 bin euroyla tam kaçacaktı ki, polis üzerine atladı

45 bin euroyla tam kaçacaktı ki, polis üzerine atladı

Almanya’da yaşayan M.H. (74) adlı kadın, Marmaris’teki yazlığında tatil yaparken telefonla dolandırılmak istendi. Parayı almak için kadının evine giden İsa B. (20), bahçıvan, taksici ve market işletmecisi gibi davranan polisler tarafından suçüstü yakalandı.

ALMANYA’dan Marmaris’in İçmeler Mahallesi’ndeki sitede bulunan villasına tatile giden M.H. adlı kadın, polis ekiplerine müracaat ederek, telefon dolandırıcısının kendisini kandırmaya çalıştığını söyledi. Eve gelen ekipler, dolandırıcının yakalanması için plan yaptı. Kadını tekrar arayan dolandırıcı, M.H.’nin yanında polis olduğundan habersiz, emniyet amiri olduğu yalanını söyleyerek, “PKK ve FETÖ/PDY terör örgütü üyelerine hesaplarınızdan para aktarıldığı bilgisine ulaşıldı. Kaç bankada ve ne kadar paranız var?” diye sordu. Sorulara cevap veren M.H., ev adresini de dolandırıcıya söyledi. Dolandırıcı, kadına, “45 bin euro parayı hazırlayın. Bir polis arkadaşımız verdiğiniz adrese gelerek teslim alacak ve üzerinizdeki suçlamalar kalkacak” diyerek, telefonu kapattı.

45 bin euroyla tam kaçacaktı ki, polis üzerine atladı

SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Bahçıvan, taksici ve marketçi gibi davranıp, evin çevresinde önlem alan polis ekipleri, villa ve site girişinde beklemeye başladı. 11 saat boyunca çevreyi kontrol eden polis ekipleri, dolandırıcının site girişine gelmesiyle operasyon için düğmeye bastı. Çevresini kontrol ederek adrese giden ve emniyet amiri olduğu yalanını söyleyerek parayı isteyen dolandırıcı, teslim aldıktan sonra hızlı adımlarla uzaklaşmak istedi. Bu sırada polisler, dolandırıcıyı yakaladı. Emniyete götürülen dolandırıcının, İsa B. olduğu ortaya çıktı. İsa B.’nin, sorgusunda kendisine yardım eden kişinin, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yaşayan Mehmet Ş.B. olduğunu söylemesi üzerine harekete geçildi.
‘Dolandırıcılık, hırsızlık ve gasp suçlarından kaydı bulunan Mehmet Ş.B., Şanlıurfa’da polis tarafından yakalandı. Şüpheliler, işlemleri sonrası gözaltına alındıkları kentlerden adliyeye sevk edildi. İsa B. ve Mehmet Ş.B., ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan tutuklandı.
Polis ekipleri ise parayı sahibi M.H.’ye teslim etti. Polise teşekkür eden M.H., tatilini tamamlayıp Almanya’ya döndü.

45 bin euroyla tam kaçacaktı ki, polis üzerine atladı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle