GeriAvrupa 38 derecede şenlik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

38 derecede şenlik

38 derecede şenlik
refid:29469632 ilişkili resim dosyası

Frankfurt’ta 11 hektar büyüklüğündeki parkta düzenlenen 4. Aile Spor Şenliği’nde onbinlerce çocuk, genç, yaşlı katıldı.

Frankfurt’ta dördüncüsü düzenlenen Aile Spor Şenliği’ne asırlık sıcaklara rağmen onbinler katıldı. Avrupa’nın en büyük havuzu Rödelheim Brantanobad’ta Frankfurt Spor Dairesi Başkanı Markus Frank’ın himayesinde, Bad Nauheim Spor Kliniği, Spor Kenti Frankfurt İnisiyatifi, Frankfurt Spor Birliği, Frankfurt Genç Spor Birliği ve Bornheim 1860 Jimnastik Topluluğu’nun desteğiyle düzenlenen etkinliğe katılanlar hem dalış, yüzme, futbol, basketbol, halter, dans, dağ, masa tenisi gibi birbirinden farklı spor dallarını tanıma fırsatı hem de havuzda serinleme imkanı buldular.

38 derecede şenlik


ÇOCUKLAR SPOR YAPMALI

Frankfurt Spor Dairesi Başkanı Markus Frank, kentte 450 spor kulübünün 400 ayrı spor dalında yaklaşık 200 bin sporcuya hizmet verdiğine dikkati çekti. Bad Nauheim Spor Kliniği yöneticisi Dr. Johannes M. Peil de çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişebilmesi için spor yapmaları gerektiğini söyledi. Çocukların gelişim çağında gerekli güç, koordinasyon yeteneği, dayanıklılık, beceri ve hareketlilik kazanmalarının ancak sporla olabileceğini belirten Dr. Peil, şöyle konuştu: “Oysa çocuklarımız bilgisayar oyunları, nintento, cep telefonları ile büyümeye başladı. Bu çok tehlikeli bir gelişme. Çocuklar ancak bir araya geldiklerinde, birbirlerine dokunduklarında, birlikte zaman geçirip paylaşımlarda bulunduklarında hem doğru gelişim sağlayabilir hem de iyi bir birey olabilirler. Spor, sosyal yaşama ve uyuma önemli katkıdır.”

KULÜPLER DESTEK VERDİ

Frankfurt 4. Aile Spor Şenliği’ne başta kentte en çok üyeye sahip Bornheim 1860 Jimnastik Topluluğu ile Eintracht Frankfurt olmak üzere spor kulüpleri de destek verdi. Şenlikte Satranç Alman Birinci Ligi oyuncusu Alisa Frey (Friedberger Schahfreunde 1891) aralarında Hessen SPD lideri Thorsten Schaefer Gümmel’in de olduğu yirmi rakibine karşı oynadı. Bornheim Jimnastik Topluluğu Başkanı Dr. Boris Zielenski üyelerinin üçte birinin göçmen olduğuna dikkat çekerek, herkesi uyumlu bir spor için spor merkezlerine davet etti. Şenliğe katılan Sharkeprojeck inisiyatifi ise akarsulardan topladıkları çöpleri balık görünümünde sergilediler. Yetkililer Martin Trösch ve Simone Grimm sporla doğa sevgisinin arttığını söylediler.

38 derecede şenlik


SPOR, GENÇLERİ SOKAKTAN ALIYOR

Frankfurt Spor Gençliği adına Rödelheim Gençlik Merkezi’ni yöneten Mustafa Kurnaz ise şenlikte halter ve boks sporlarını tanıttı. Rödelheim’da yaşları 14 ile 26 arasında değişen 130 kadar gence spor yaptırdıklarını belirten Kurnaz, “Sporla gençleri sokaklardan alıyoruz. Boks insana disiplin kazandırıyor. İyi boks yapan sokakta kavgadan uzaklaştığı gibi derslerinde de başarılı oluyor. Biz de öğretmenlerle sürekli iletişim halinde oluyoruz. Sporun gençleri topluma kazandırmada önemi çok büyük” dedi.

38 derecede şenlik


FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

Şenlikte minikler futbol turnuvası da düzenlendi. Altı takımın katıldığı turnuvada ilk üçe Germania Enkheim, Rotweiss Frankfurt ve Bonames girdi. Miniklerin güneşten etkilenmemesi için maç süreleri kısaltığı gibi bol bol su içirildiği görüldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle