GeriAvrupa 36 silah ve patlayıcı ile Müslümanlara saldıracaklardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

36 silah ve patlayıcı ile Müslümanlara saldıracaklardı

36 silah ve patlayıcı ile Müslümanlara saldıracaklardı

Fransız halkını Müslümanlara karşı savaşmaya teşvik eden bir gruba üye olan ve ülkedeki Müslümanlara saldırı hazırlığı yaparken yakalanan 10 aşırı sağcı hakkında soruşturma açıldı. Evlerinde yapılan aramalarda ise 36 silah ile patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Fransa’da Müslümanları hedef alan terör saldırısı hazırlığında olduğu tespit edilen ve gözaltına alınan aşırı sağcı 10 kişi hakkında soruşturma açıldı. Le Figaro gazetesinde yer alan habere göre şüpheliler, Müslümanlara karşı şiddet eylemleri planlamakla suçlanıyor.

İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLADI
Yaşları 32 ila 69 arasında değişen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ve 36 silah ele geçirildi. Fransız basını, aralarında liderlerinin de bulunduğu bir kişi, bir kadın ve bir emekli polisin de olduğu 10 kişinin, Fransız halkını Müslümanlara karşı savaşmaya ve şiddet eylemleri gerçekleştirmeye teşvik eden “Operasyonel Güçler Eylemi (AFO)” adlı gruba üye olduklarını yazdı.
Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, pazar günü Fransa’daki Müslümanları hedef alan terör saldırısı hazırlığındaki 10 aşırı sağcının gözaltına alındığını açıklamıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle