GeriAvrupa 28 bin Frank'a bebeğinize özel isim hizmeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

28 bin Frank'a bebeğinize özel isim hizmeti

28 bin Frank'a bebeğinize özel isim hizmeti
refid:28034719 ilişkili resim dosyası

İsviçre’de faaliyet gösteren Erfolgswelle isimli şirket bebek bekleyen çiftlere 28 bin frank (74 bin lira) karşılığında “isim bulma” hizmeti vermeye başladı.

2003 yılından bu yana şirket ve ürün ismi bulma konusunda faaliyet gösteren şirket müşterileri için bulacakları isimlerin “Tamamen eşsiz olacağını ve başka dillerde de istenmeyen bir anlama gelmeyeceğini” iddia etti.

Şirket yöneticisi Mark Hauser Le Matin gazetesine yaptığı açıklamada bebek ismi bulma işine girmeye arkadaşı olan bir çiftin bebeklerine verecekleri isim konusunda tartıştığını gördükten sonra girmeye karar verdiğini söyledi ve “Bu seçim aralarında gerilime neden oluyordu ve ben de yardım edebileceğimi düşündüm” dedi.

Geçmişte Nestle ve Alstom gibi şirketlerle de çalışmış olan Hauser, isim bulma ekibinin 13 kişiden oluştuğunu ve ekipte tarihçilerin de bulunduğunu açıkladı. Hauser ekibin buldukları isimlerin başka hiç bir yerde kullanılmadığından emin olmak için sayısız veri bankasını taradığını ve isim seçerken bebeğin cinsiyetini ve ailenin uyruğunu da dikkate aldıklarını belirtti.

Hauser seçtikleri isimlerin 12 popüler dilde hiç bir istenmeyen anlama gelmediğini de garanti ettiklerini söyledi ve sürecin dört ila beş hafta sürdüğünü belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle