GeriAvrupa 24 saniyede 24 bin Euro'yu çaldılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

24 saniyede 24 bin Euro'yu çaldılar

24 saniyede 24 bin Euro'yu çaldılar
refid:29743096 ilişkili resim dosyası

Fransa’dan Çorum'a yıllık izne gelen Yılmaz Çalman aracında bulunan 24 bin 440 Euro, İstanbul'da jammer (sinyal bozucu) kullandığı iddia edilen kişiler tarafından 24 saniyede çalındı.

Edinilen bilgiye göre, Ramazan Bayramı nedeniyle Fransa’dan Türkiye'ye gelen Yılmaz Çalman, İstanbul’da İstoç Mahallesi'nde ailesiyle birlikte para bozdurmak için bir döviz bürosuna gitti. Bir süre dövizcide kalan Çalman, geri döndüğünde park ettiği arabasında bıraktığı cüzdanını bulamayınca soyulduğunu anladı.

Yaşadığı olay karşısında şaşkına dönen Çalman, Güneşli’deki polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Çalman, daha sonra ailesiyle birlikte memleketi Çorum'a gitti.

Tatilinin zehir olduğunu dile getiren Yılmaz Çalman, “Para bozdurmak için döviz bürosuna gelmiştim. Hırsızlar daha önceden beni takip etmişler. Bunlar benim aracımın önüne kendi araçlarını park etmişler. Jammer diye bir sistem varmış. Ben aracımı kilitlerken onlar devre dışı bırakıyorlar. Para bozdurup aracıma döndüğümde baktım ki aracıma girmişler. Aracımda üç ayrı bölümde bulunan 24 bin 400 Euro'yu almışlar. Güneşli Karakolu'nda şikayette bulundum" dedi.
TATİLCİLERE UYARI

İzin için Avrupa'dan Türkiye'ye gelen tatilcilere dikkatli olmaları uyarısında bulunan Çalman, "Emniyet görevlilerinden tek ricam var. Bu hırsızlara göz açtırmasınlar. Bu sene iznim burnumdan geldi. Rezil oldum. Ayrıca izinciler, durdukları yerde araçlarınızın kilitli olduğundan emin olsun” dedi.

Soygun olayı ise bölgede bulunan güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde döviz bozdurmak için arabasını park eden Çalman, bir araç tarafından uzun süre takip ediliyor. 3 kişi, araçlarını Çalman’ın aracının önüne park ettikten sonra beklemeye başlıyor.

Talihsiz adamın ailesiyle birlikte aracının yanından uzaklaşmasının ardından harekete geçen zanlılar, Çalman ve ailesi otomobilden indikten sonra 24 saniyede araçta bulunan 24 bin 440 Euro'yu çalarak kayıplara karışıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle