GeriAvrupa 19 yıl sonra yeniden başlandı ama hiçbir iz bulunamadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

19 yıl sonra yeniden başlandı ama hiçbir iz bulunamadı

19 yıl sonra yeniden başlandı ama hiçbir iz bulunamadı

Hamburg polisi, 19 yıl önce 10 yaşındayken kaybolan Hilal Ercan’ı arama çalışması sonuçsuz kaldı. Parkta iki gün devam eden kazı ve arama çalışmalarında Hilal’e ait bir ize rastlanılmadı.

19 yıl sonra yeniden başlandı ama hiçbir iz bulunamadıALMANYA’nın Hamburg kentinde polis iki gündür parkta yaptığı kazıyla 19 yıl önce ortadan kaybolan Hilal Ercan’ın izini bulmaya çalışıyor. 50 polis ile kokuya duyarlı polis köpeğinin yer aldığı kazı çalışmaları pazartesi başladı. Salı günü sabah saatlerine kadar sürdü. Polisin yoğun mesaisine rağmen bir sonuca ulaşılamadı. 

Hilal Ercan 19 yıl önce henüz 10 yaşındayken bir alışveriş merkezinde kayboldu. Cinayete kurban gittiği sanılan küçük kızın izine aradan 19 yıl geçmesine rağmen ulaşılamadı. 2005 yılında Dirk A., Hilal Ercan’ı kaçırıp öldürdüğünü itiraf etti. Küçük kızın cesedini de çuvala koyup ormanlık alanda gömdüğünü anlattı. Ancak nereye gömdüğünü söylemedi. Çok sayıda küçük çocuğa cinsel saldırıda bulunan ve çocuklara işkence yapan Dirk A. yaptıklarını da kaydetmişti. Bu yaptıklarından dolayı suçlu bulunan Dirk A., yedi yıl hapis ve ömür boyu kontrol altında tutulma cezası aldı. Ancak daha sonra Hilal Ercan ile ilgili verdiği bilgileri yalanladı. Polis o günden beri Dirk A.’nın gerçekten Hilal Ercan’ı öldürdü mü yoksa ünlü olmak için mi böyle bir açıklamada bulduğu konusunda emin olamadı.

YENİ POLİS TİMİ ARADI
Hilal Ercan’ın akıbetini ortaya çıkarmak için Hamburg Emniyeti ‘Cold Case’ adıyla cinayet ekibi kurdu. Cold Case, Hilal’in sırrını ortaya çıkarmak için harekete geçti. Bir süre önce adı açıklanmayan bir tanık, Hilal’in gömülü olduğu yerin bilgisini verdi. Tanığın işaret ettiği yer ile Dirk A.’nın söylediği yer çakışınca polis pazartesi kazıya başladı. Kazılan noktalarda Hilal Ercan ile ilgili bir ize rastlanmadı. Ancak kime ait olduğu belli olmayan plastikler ve kıyafetler bulundu. Pazartesi başlayan kazı çalışmaları bu sabaha kadar sürdü. Gün ışımasıyla birlikte kazılar durdu. Hilal ile ilgili bir bulguya da rastlanılmadı. Polis arama çalışmalarını salı gününde itibaren şimdilik durdurma kararı aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle